TEKNOLOJİ Yunus Başaran

SUUNTO SPARTAN ULTRA TÜRKİYE’DE

Türkiye pazarına giriş yapmış Suunto Spartan Ultra çok şey vaad ediyor.

Aktivite takip cihazları ve akıllı saatler dört bir yanımızı sardı. “Daha ne eklenebilir? Hangi teknoloji yenilik olarak bizlere sunulacak?” soruları bu segmentin biteceğini ima etse de aksini kanıtlayan haberler gelmeye devam ediyor.

Finlandiya menşei bir marka olan Suunto markasının Spartan Ultra serisi akıllı saatleri el işçiliği ile seleflerinden ayrılıyor. Gün ışığında okunabilmesini sağlayan yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran, 100 metrede bile su geçirmezlik, fiberglass ile
kuvvetlendirilmiş kaplama safir kristal cam, titanyum ve paslanmaz çelik bezel, yerleşik rota navigasyonu, FusedAlti™ özelliği ile barometrik irtifa, dijital pusula ve uzun pil ömrü gibi özellikleri bünyesinde barındırıyor.

Saatin en büyük özelliklerinden birisi ise akıllı spor deneyimi sunması. Örneğin koşuyorsanız eğer koşu modu altında temel koşu, interval koşu veya patika koşusu gibi seçenekler sunuluyor. Aynı zamanda antrenman yoğunluğunu ve dinlenme sürenizi ölçerek bir sonraki antrenmana hazır olmanızı sağlıyor.

Siyah Titanyum, Stealth Titanyum, siyah ve beyaz olmak üzere dört farklı modele sahip koleksiyondaki saatler Android ve iOS platformları destekli uygulaması ile mükemmel müşteri deneyimi sunuyor.