TEKNOLOJİ Yunus Başaran

SNAPCHAT’TEN ANILAR

Her geçen gün yenilenen özellikleriyle Snapchat, popüleritesini arttırmaya devam ediyor.

Snapchat’in en sevildiği özellik çekilen ve paylaşılan fotoğrafların 24 saat sonra silinmesi. Hatta bu özellik uygulamayı popüler hale getirdi diyebiliriz. Her geçen gün yenilikleri ile bizleri şaşırtan Snapchat geçtiğimiz günlerde yeni bir özelliği daha tanıttı; Snapchat Anılar.

Ancak Ağustos ayında kullanıma sunulması düşünülen Snapchat Anılar, sanılandan daha önce bir tarihte geçtiğimiz günler içinde kullanıcılara bir mesajla bildirdi. Snapchat Anılar tam olarak şu anlama geliyor; çektiğiniz Snap’ler ve bazı fotoğrafları uygulama içerisinde saklayabiliyorsunuz. Hatta galerinizden Anılar kısmına fotoğraf yükleyebiliyorsunuz.

Anılar içersinde saklanan fotoğraflar veya videolarla yeni bir hikaye oluşturulabilecek, farklı hikayeleri birbirine bağlanabilecek. Böylelikle tatilleri boyunca snap atmaktan yorulmayanlar için mükemmel bir tatil koleksiyonu oluşturulabilinecek. Ve bu koleksiyonları sadece siz görebileceksiniz. Sizi takip edenlere, -isterseniz- koleksiyon içerisinden o ‘Anı’ yı hikayenize ekleme suretiyle paylaşabiliyorsunuz. Snapchat tarafından yapılan bu “Anılar tarafından yedeklenen görsellerin “Move To My Eyes Only”özelliği ile, yeniden arkadaşlarla paylaşılmasına olanak sağlıyorsunuz.” açıklaması, gizlilik endişesine kapılmış kullanıcılarını rahatlattı bir nebze. Aşağıdaki video ise yeni özelliği tüm detaylarıyla açıklıyor.