TEKNOLOJİ Yunus Başaran

HADİ SNAP ATALIM!

Snapchat'in derinlerine girmek, tamamen öğrenmek istemez misiniz?

Snapchat’i hepimiz kullanıyoruz kabul edelim. Kullanmayanlarda son direnişleri yaşıyorlar buna da eminiz.

İleri seviye Snapchat kullanıcısı -çok snap atan demek istemedim cidden!- ödül dolabı denilen yerdeki emojilerin sahibidir. Ne işe yarar bunlar? Ve nerededir? Sizin bu işi ne kadar kavradığınızı gösterir aslında. Temel amaç odur. Yaptığınız başarıları emojiler ile ödüllendirir. Mesela attığınız 10., 100., 1000., 10000., 50000., 100000. ve 500000. snaplarinizde olduğu gibi. Ben şu anda binli seviyelerde geziniyorum mesela. Bu snapchat skorunuza tekabül ediyor.

Video Trophy diye bir kavram var ki aynısının sadece video-snap versiyonu ilk, ellinci ve snapchat-hacks-30-1200x800beş yüzüncü snaplerde açılır.

Diğer Trophy’leri detaylandırmadan hızlıca bahsediyorum. Kayıt anında arka ve ön kamera arasında gidip gelirseniz, Snap atarken çizim yaparsanız, tek veya çift filtre kullanırsanız, gece saat 4 ve 5 arasında snap atarsanız, gece modunu, siyah-beyaz efekti, büyük font yazı tipini kullanırsanız, sessiz bir video ya da zoom yaptığınız bir video çekerseniz, 1000 tane öz-çekim yaparsanız Trophy’ler kazanır ve bunlarla arkadaşlarınıza hava atarsınız.

Ne işime yarayacak bunlar diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Unutmayın zamanında her anınızı paylaşmak saçma geliyordu. İşin eğlencesi diyelim buna da. Hadi Snap Atalım!