SEYAHAT Yunus Başaran

Bodrum’un En Mavisi; Club Med

Club Med'lerin 66 yıllık deneyimine ortak olmak istemez miydiniz?

Bundan yıllar önce otelcilik maceram esnasında çalışmak için yanıp tutuştuğum bir otel vardı. Otel çalışanlarının en büyük motivasyon kaynağı gösterilen saygı ve ilginçtir ki mimarisi olur genelde. Beni bu ikisi de derinden etkilemişti. Tek eksiğim Fransızca bilgim… Neredeyse sıfıra yakındı. “İngilizcem var ama…” diyerek kendimi kandırsam da yeterli olamadı elbette. Hala içimden “acaba orda olsaydım nasıl olurdu?” diye sorarım kendime. Club Med’lerden bahsediyorum. Şimdi ki işe alım hukuku değişmiş olabilir emin değilim ama kalitesinin hala aynı olduğun eminim.

Dünya çapında, Fransız, İtalyan ve İsviçre Alpleri, Fas, Senegal, Tunus, Karayipler, Amerika, Meksika, Çin Endonezya, Tayland, Malezya, Maldivler, Avrupa’nın Akdeniz ülkelerinde yer almakta. Ülkemizde ise Bodrum, Kemer ve Antalya’da yer alması ise turizm sektöründeki rekabetin çıtasını yükselttiklerinin büyük göstergesi.

Tripadvisor 2016 Türkiye sonuçlarında en iyi aile otellerinde liderliği ele geçiren Club Med, aynı zamanda “Premium All Inclusive” konseptinin yaratıcısı olduğunu biliyor muydunuz? Türkiye’de üç farklı lokasyonda bulunan Club Med’ler içinde farklı bir yere sahip olan Club Med Bodrum Palmiye’den bahsetmek istiyorum biraz da.

66 yıllık Club Med deneyimini iliklerinize kadar yaşayacağınızı garanti eden Club Med Bodrum Palmiye’nin en büyük özelliği bence rengarenk, bin bir çeşit çiçeğin her yanınızı sarması. Tamam her gittiğiniz otel peyzajına dikkat etmek zorunda ama burasının farkının üstüne basmak istiyorum. Akdeniz’e özgü sembol çiçeklerin o canlı renkleri sizi sarhoş edecek. Otelin kızılçam ve fıstık ağaçlarıyla çevrili olması faktörü bir yana, otel içerisinde zeytin, incir ve keçiboynuzu ağaçlarının birbirine karışan aromaları kendinizden geçmeniz için oldukça yeterli bir sebep.

AAA_8052Bodrum Palmiye içerisinde yer alan Spa, Uzakdoğu’dan Avrupa’ya kadar yaygın olan geleneksel masaj tiplerini ve terapilerini bir arada sunuyor. Ayrıca bulunduğu konum itibariyle güneşin batışını, otelin eşsiz lezzet duraklarında taçlandırabilirsiniz. Terrace Restorant ve Halikarnas Restorant ise hakkında güzel dedikoduları yapılan mekanları. Eğlence anlamına da boş olmayan Club Med Bodrum Palmiye, gün içi aktiviteleri, su sporları ve amfi tiyatro eğlenceleri sebebiyle seyahat listemizin en üst sıralarına çıktı bile.