ŞEHİR REHBERİ allmagazine

ŞEHİRİN NABZINI TUTUYORUZ

08 - 14 Mart 2016 tarihler arasında konser, sergi, tiyatro ve partiler dünyasında neler oluyor?…

Şehirde olan biteni yakından takip etmesiyle bilinen Billur Somer, all.com.tr takipçileri için şehrin nabzını tutuyor. Bakalım konser, sergi, tiyatro ve partiler dünyasında neler oluyor? Bu haberi okumadan program yapmayın. Bizden söylemesi!

sali-Pera64

8 Mart 2016 – Salı: İstanbul74’ün yeni yaratıcı üssü PERA64’ün ilk konuklarından biri Lele Saveri’nin Gazete Bayii isimli çalışması. Fotokopi ve baskı makinelerinde çoğaltılmış kişisel yayın, kitap ve fanzinlerden oluşan Gazete Bayii, aslen The Newsstand adıyla 2013 yılında New York metrosunun derinliklerinde tipik bir transit istasyonu gazete bayii gibi kurgulandı. Proje Brooklyn’de 7 ay geçirdi. 2015 Kasım ayında ise MoMA tüm enstelasyonu yeniden kurgulayarak projeye yer verdi.

9 Mart 2016 – Çarşamba: Son zamanların en popüler gece kulüplerinden biri olan KLEIN, şimdi de üst katında açtığı ve sadece Çarşamba akşamları açık olan Flamme ile radarımıza girdi. Vintage dekoru, kokteylleri ve seçkin kitlesi ile hafta sonu eğlencenizi hafta içine çekmek için iyi bir bahane.

persembe

10 Mart 2016 – Perşembe: 10 Mart’ta İstanbul’da başlayacak olan SOUND PORTS Festivali, İstanbul-Tel Aviv bağlantısının bir kutlaması niteliğinde iki şehrin de en iyi mekanlarında aynı anda gerçekleşecek. Festival, şehirler arasındaki kültürel bağlantıyı müzikal çeşitlilik üzerinden hissettirmek ve sunmak üzere tasarlandı. Arkaoda’daki açılış partisinden sonra, üç gün boyunca Babylon Bomonti, COOP, Veranda Pera gibi mekanlar çeşitli sanatçılara ve djlere ev sahipliği yapacak.

11 Mart 2016 – Cuma: 11 Mart akşamı Darüşşafaka Doğuş bir kez daha basketbol heyecanını Volkswagen Arena’ya taşıyacak. Turkish Airlines Euroleague Top 16 yolundaki 10. hafta mücadelesinde Darüşşafaka Doğuş, Anadolu Efes ile karşı karşıya geliyor. NBA benzeri bir deneyim için Volkswagen Arena’yı mutlaka ziyaret edin.

12 Mart 2016 – Cumartesi: Topağacı’nda Union22’nin yerine açılan Grey, Da Mario’nun efsane lezzetlerine imzasını atmış şef Asım Yıldız ve ekibinin elinden çıkma muhteşem İtalyan yemekleri ve cool atmosferi ile bölgedeki büyük bir eksiği kapatacak gibi duruyor. Cumartesi gecesi için rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

pazar-buika1

13 Mart 2016 – Pazar: İspanyol aşk şarkılarının tutkulu sesi Buika yepyeni albümü “Vivir Sin Miedo”nun dünya turnesi kapsaminda 13 Mart akşamı Cemal Reşit Rey’de sevenleri ile buluşacak. Flamenko ile cazı bir araya getirerek, flamenkoyu farklı boyutlara taşıyan ve dünya müziğine yepyeni bir tarz kazandıran Buika; şarkılarını adeta yaşıyor ve duyguları kulaklara fısıldıyor.

14 Mart 2016 – Pazartesi: Garaj Talks serisinin 13’üncüsü, 14 Mart akşamı Bomontiada’da bulunan ATÖLYE’de gerçekleşecek. 1010! ve Merged gibi oyunlarla milyonlarca kullanıcıya ulaşan Gram Games’in kurucusu Mehmet Ecevit, Garaj Talks 13’e ev sahipliği yapan ATÖLYE’nin ve disiplinlerarası tasarım stüdyosu Labs’in kurucu ortaklarından Kerem Alper ve internet yatırım dünyasının yeni parlayan yıldızı 500 Startups partneri Enis Hulli Pazartesi akşamı startup yolunda edindikleri tecrübelerini paylaşacaklar.