ŞEHİR REHBERİ allmagazine

PARİZYEN ÇİÇEKLERİN YARATICISI

Paris'te eğitim aldıktan sonra Türkiye'ye dönen Ege Soley oradaki çiçek üyeliği sistemini İstanbul'da başlattı.

Paris’te Pascal Mutel’le çalışan Ege Soley, oradaki çiçek üyeliği sistemini Türkiye’ye getirme hevesiyle Akaretler’deki atölye-dükkanını açıyor.

all-magazine-ege-soley2

Ege Soley markasına ait çalışmalardan ve farkından biraz bahseder misin?
Daha çok kurumsal firmalarla çalışıyoruz. Şirketlerin yanı sıra evlere de haftalık çiçek üyeliği sistemimiz var. Bu fikri Türkiye’ye getirme isteğiyle Paris’ten döndüm zaten. 2007’den 2011’e kadar Paris’te çalışıyordum. Orada tekrar üç senelik bir eğitim aldım. Sonrasında Türkiye’ye geldim ve bu dükkanı açtım.

Tasarımlarının stilini nasıl tanımlarsın?
Benim çok sade ve minimal bir stilim var. Bu tasarımlarıma da direkt yansıyor. Hazırladığım aranjmanlar da her zaman sade ve yalın oluyor.

all-magazine-ege-soley

Bu kadar çok üretmek zorunda olmak ve sadelikten uzaklaşmamaya çalışmak yaratıcılık anlamında seni zorluyor mu?
Her defasında farklı bir şeyler çıkıyor. İnsanın içinden gelen bir yeteneği, oturmuş bir stili varsa her şey kendiliğinden gelişiyor. Yaratıcı bir yanımın, iyi bir gözümün olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden de yaratıcılık anlamında bir sıkıntı çekmiyorum. Ama bazen karşı tarafın istekleri ve beklentileriyle sizin normlarınızın uymadığı durumlar oluyor. Öyle durumlarda hem karşı tarafı memnun etmek, hem de kendi çizginizden ödün vermemek gerekiyor. “Ne istiyorsan onu yap,” denilirse bana, ben zaten her defasında farklı bir şeyler ortaya çıkarıyorum.