YAŞAM Yunus Başaran

GOYGOY’A GÖMÜLELİM!

Goygoy veya Geyik. Hepsi arkadaş ortamlarımızın vazgeçilmezi. Ama bu Goygoy çok başka.

Goygoy kelimesinden ne anlıyorsunuz? Çevremizde bolca kullanılan goygoy kelimesinin gerçekten ne için kullandığımızı biliyor muyuz? Şu açıdan bakalım; aslında siz onu ikiz kardeşiyle daha haşır neşirsiniz gündelik hayatta; “Geyik”. Hiçbir amacı olmayan, tamamen eğlenmeye yönelik yapılan sohbetler diye tanımlanabilir. Peki, şimdi içinizden neden sizlere bunu anlattığımı sorguluyorsunuzdur eminim.  Çünkü bu kelimeye dair çok farklı bir noktaya değineceğim.

Hepimiz arkadaş ortamlarında bolca geyik yaparız. Geçtiğimiz günlerde Maçka oturumlarımızın birisinde, altımızdaki örtü ile ilgili yaptığım bir geyik üzerine, “Bi hamak
mı olsaydı?” diye yakındım, bu esnasında önümüzdeki grubun yaptıklarını dikkatimizi çekti. Gruptaki kadın çantasından bir rulo çıkardı. Açtığında ise gayet basit bir örtüye benziyordu, daha dar kesimlice… Sonrası daha ilginç, ağzı olduğunu tahmin ettiğim yeri açarak bir aşağı bir yukarı 10 saniye boyunca koştu. Ve o elindeki şekilsiz şey, havayla dolarak şişme bir yatak halini aldı.

Sonra mı? Biz o çimenlere serdiğimiz örtüde otururken onlar o şişme yataklarında rahatça uzanıyorlardı. O gün tanıştım “Goygoy” ile. Adı ile ortama uyum sağlayan Goygoy, Avrupa’da ve Amerika’da oldukça revaçta. Birçok farklı versiyonu var. Türkiye’de ise 5 girişimci arkadaşın cesaretiyle hayata geçen Goygoy, 2016 Yaz’ına damga vurdu bence. Havuzda, kumsalda, çim alanda, nerede kullandığınızın hiçbir önemi yok. Kaliteli mikro kumaştan yapılan Goygoy, 250 kg’a kadar ağırlık taşıyor ve renk seçenekleri açısından da oldukça zengin. Goygoy’u satın almak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz! Sonrası Goygoy’a gömülüp tadını çıkarmakta!