YAŞAM allmagazine

MERKÜR TAM GAZ! BİZ DE!

Bir kere de bırakın Merkür yavaşlasın, siz hayatınıza tam gaz devam edin.

Bugünlerde ne zaman bir aksilik olsa herkesin dilinde bir Merkür Retro’su almış başını gidiyor. Sırf Merkür azıcık yavaşladı diye yapacağı işi yapmayanlar, gideceği yerlere gitmeyenler: sözümüz size! Yaptığınız şeyden keyif almak ya da bir işi başarmak şansın yanı sıra sizin çabanıza da çokça bağlı. Peki neden periyodik olarak gerçekleşen bu gezegen hareketleri bizim günlük hayatımızı bu kadar etkilesin? Yani aslında şunu demek istiyoruz, Merkür hareketlerinden haberdar olmasaydık da hayatımızdaki aksilikler dönemsel olarak artacak mıydı ya da her aksiliği bir nedene bağlayacak mıydık? Biz bu sefer diyoruz ki gelin Merkür yavaşlaya dursun, biz ne yapmayın diyorlarsa onu yapalım.

  1. Yeni bir işe girişin.

Motivasyon düşüklüğü yarattığı söylenir bu retronun ve yeni işlere başlamak tavsiye edilmez. Diyoruz ki yepyeni bir işe başlayın, içinizde çiçekler açsın, zıplayarak gidin yeni işinize.

  1. İlişkiye başlayın.dreamstime_l_12958932

Şimdi bir ilişki Merkür yavaşlamış diye kötü gidecek ya da bitecekse bitsin değil mi? Biz de aynen öyle diyoruz. Siz aşkınızı yaşayın, yalnızlığı Merkür düşünsün.

  1. Bol bol seyahat edin.

Havalar tam güney havası, toplayın valizinizi alın biletleri ve buldunuz ilk fırsatta kendinize bir güzellik yapın.

  1. Elektronik bir gereç alın.

Elektronik aletler hayatımızın artık her alanında ve her gün yepyeni bir ürünle karşımıza geliyor bu dev piyasa. İçinizde heyecan uyandıran gördüğünüzde sizin olsun istediğiniz şeyi sırf elektronik diye bu dönemde almamanız size mutluluk getirmeyecektir diye düşünüyoruz. Hep dediğimiz gibi, içinizden geleni yapın. Hatta bizden size tavsiye, Oral B’nin yeni çıkan diş fırçasına mutlaka göz atın.

  1. Online alışveriş yapın.dreamstime_l_35527281

Elektroniğe dair her şeyi kötü etkiliyor denen bu süreçte tüm sezon beklediğiniz ayakkabı indirime girdi, hiç düşünmeyin. Zaten ayakkabınız kargoyla kapıya geldiğinde tüm tereddüttünüz bitecek.