ÜNLÜLER allmagazine

SOSYAL MEDYA: EX SAVAŞLARI!

İlişki bitti, peki ya sonrası? İşte ayrılık sonrası sosyal medya tutumları, ünlüler ve ayrılıkları!

Her ilişki büyük bir heyecanla başlar. Derin stalklar, uzun bekleyişler, yüz kızarmaları, taktikler ve en sonunda başarıya ulaşan bir süreç! Birlikte gezdin dolaştın, o kafe senin bu mekan benim check-in attın, yetmedi hepsini sosyal medyana yükledin. Beğeniler, yorumlar geldi ve ilişkinizi dünya aleme duyurdun. Ama hepsinin biteceği de bir gerçek. Gel gelelim günümüz ilişkileri bitse dertleri bitmiyor. Peki şimdi ilişkin bittikten sonra ne yapacaksın? Işte konumuz tam da bu! Yapabileceğiniz tabii ki birçok şey var ama tavrınızı ex’inize göre belirlemek en doğru hareket olur. Gelin neler yapabileceğinize ünlü çiftlerin ayrılıkları üzerinden göz atalım.

  1. Ölü taklidi yap.

Tam da Charlize Theron ve Sean Penn’in ayrılık sonrası gibi bir ölüm sessizliği mi hakim? Hiçbir sosyal medyasını kullanmıyor, ölü taklidi mi yapıyor? Siz de o ölmüş gibi davranın. Neden post atmadığını merak edip kapınıza dayanmadığınızı görünce hayat belirtisi gösterecektir. Emin olun ilginizi çekmeye çalışacaktır.

  1. Ghosting zamanı

Justin Timberlake ve Britney Spears ilişkisi hepimizin çocukluktan gençlik evresine geçişinde izini bırakan bir ayrılık değil mi? Onlar ayrıldıktan sonra da Justin Timberlake uzun bir süre sessizliğini bozmamış, Britney ise bir an olsun gündemden düşmemişti. Peki ya sonra ne oldu? Britney’in sahte mutluluk şovu üzerine başlayan büyük buhranı ve yenilenmiş dinlenmiş bir Timberlake rüzgarı. Aynen bu ayrılıktan sonra olduğu gibi sizin için de iki ihtimal var. Ya sahte bir şovun altında o eziliyor ya da seni tamamen unuttu, üzgünüz.

  1. Engelleme bırak görsün.

Taylor Swift, Calvin Harris ayrılığı ilişkiden daha çok ilgi çekti. Birbirlerine sosyal medyadan laf atmalar, imalar… En sonunda ne oldu: Calvin dayanamayıp Taylor’ı instagram’ından engelledi. Bu ayrılıkta haklı haksız taraf kimdir bilinmez ama engelleyen olmak çok yanlış. Çünkü engellemek ona karşı hala hislerin olduğunu ve hıncını alamadığının bir göstergesi. Gösteremediğin tepkileri verme şekli. Engellemek yerine biraz sabır. Her şeyin zamanı gelecek merak etmeyin. Yani diyeceğim o ki engelleme, bırak çok rahatsız olursa o engellesin.

  1. Yeni sevgili rüzgarı

Justin Bieber, Selena Gomez ilişkisi üzerinden yıllar geçmesine rağmen gündemden asla düşmüyor. Birbirlerinden sonra başka insanlarla birlikte olsalar da bu ilişkiler çok uzun sürmedi ve sosyal medyalarında da bunu fazla sergilemediler. Ta ki Justin yeni sevgilisi Sophie Richie’yle her anını Instagram hesabından paylaşana kadar! Bunun üzerine fanların da dahil olduğu Gomez’li Baldwin’li bir fırtına başladı ve bu fırtına Justin’e instagram hesabını kapattırdı. Burada neyin neden yapıldığını bilemeyiz ama kesin olan şey gerçek ilişki sosyal medya onayına ihtiyaç duymaz. Yani senin eski sevgilin de yeni sevgilisiyle bir sürü paylaşım yapıyor olabilir: hiç üzülme ve hayatına devam et!