ÜNLÜLER allmagazine

RIHANNA’NIN BEYAZ ASKILI PRENSİ

Riri’ye gündelik şıklığını ve sayısız göz alıcılı görünümünü bahşeden yetenek; stilist Mel Ottenberg!

Rihanna modayı ne kadar seviyorsa, moda da Riri’yi bir o kadar kucaklıyor! Drake’in deyimiyle “yaşayan efsane” Rihanna’nın görünmez kahramanı stylist Mel Ottenberg’i daha yakından tanıyalım mı?

2016 yılı MTV Video Müzik Ödülleri’ndeki performansıyla yine sevenlere, sevmeyenlere adından söz ettiren Rihanna, 4 performansında büründüğü 4 görünümleda yine moda ahalisini kendine aşık etti. Bir çok ünlü gibi kendisi de bir stil danışmanıyla çalışan Riri, Mel Ottenberg’le oldukça uzun bir süredir beraber. Bugün bir çok önde gelen tasarımcının kollarından eksilmeyen Rihanna’nın sezonluk görünümlerinin, daha tasarımcılar defilelerde sunmadan Rihanna’nın dolabına düştüğü bilinen bir durum. Ünlü şarkıcının dolabına düşen bu inci taneleriyle sihir yapan Mel Ottenberg ise yaratılan “Rihanna Efekti” farkındalığının hakkını her yerde veriyor. Fakat Mel, ortaya çıkan sonuçta bir moda 3tutkunu olan Rihanna’nın yaratıcılığının da etkisinin göz ardı edilmemesi gerektiğini her yerde vurguluyor. “Rihanna bir manken değil, benim iş arkadaşım!” cümlesi gereken mesajı veriyor sanırım.

 

Rihanna’dan önce Purple ve i-D gibi dergilerde moda editörlüğü yapan Mel, Rihanna ile 2011 yılında “Loud” turu ile çalışmaya başlamış, sonra da ayrılamamışlar. Loud Turu’nun ilk konserinde çılgın Rihanna hayranlığıyla birebir yüzleşen Mel Ottenberg o zamanki şokunu “Çok iyi! Bu çok farklı bir şey, bu farklılıkla bir çok şey yapılabilir. Hatta yeni trendler bile yaratılabilir ve bunlar milyonlarla paylaşılabilir!” şeklinde kelimelere döküyor.

Dergicilik ya da ünlülerin stil editörlüğü olarak ayrılan sektörde Rihanna gibi bir isimle çalışan Mel, onunla çalışmanın oldukça tatmin edici olduğunu söylüyor. Neden mi? Çünkü zaten Rihanna neredeyse her ay bir derginin kapağında! Ah bu arada Mel, Berlin temelli o32c sisimli derginin de moda direktörü.