ÜNLÜLER allmagazine

PARDON KAÇ YILDIR ZENGİNSİNİZ?

Sezonlar ilerledikçe dizi karakterleri de çeşitleniyor. Değişmeyen tek şey ise onların giyimini eleştirmek.

Dizilerde “zengin karakterlerin” stilini belirlemek ya da dürüstçe söylemek gerekirse belirlediğiniz stili kabul ettirmek çok zordur. Konu giyinmek olunca hakkında fikir beyan etmeyecek kimse yoktur. Ekranda izlediğiniz, gerçekten havuzlu, hizmetçili villalarda yaşayan karakterlerin gerçekten zengin olduğunu çoğu zaman unutursunuz. Çünkü ne saçları, ne makyajları ne de üzerindekiler sizde o tadı bırakmaz. Doğrusuna yanlışına karar vermek çok zordur ama bilin ki ekranda gördüğünüz kombin size garip geliyorsa bir sene sonra satın almak için mağazalara koşacaksınız. 

 

 

Burak Serdar Şanalsedar-sanal

Tişörtlerin yaka açıklığı hassas konudur. Nerede giyerseniz giyin, dekoltenin derinliği  yanlışsa ne yazık ki eleştiriler sadece tişörtle değil kişiliğiniz hakkında da gelir. Düğmeleri kapalıyken bile yeterince derin bir yakaya sahip olan bu tişörtün bir de düğmesini açınca, hayatın sillesini, yüksek sosyete hayatını terk edecek kadar çok yiyip, Foça’ya yerleşen hüzünlü bir gençten çok Çeşme Beach’lerinde “happy hour” bekleyen tatilcilere benzersiniz.

 


Timuçin Esen

timucin-esenBu aralar ekranlar otel ya da mekan işletmecileriyle dolu. Timuçin Esen’in canlandırdığı Faryalı karakteri de onlardan biri. Kendisinde her şeye rağmen “Bana Sevmeyi Anlat”daki Alper karakterinden daha çok işletmeci tipi olduğu kesin. Ama Alper’i bir dahaki sefere anlatacağım. Yine de çalışmaya başladığımda ilk öğrendiğim şey olan “kolların nereye kadar kıvrılması gerektiği” konusunu burada da açmak zorunda kalıyorum. Siz siz olun, gömleğinizin kolunu ya hiç katlamayın ya da dirseğinize kadar sıvayın. Birazdan bulaşık yıkamaya başlayacakmış gibi sadece bir kere kıvırma ihtiyacı duyuyorsanız ya gömleğiniz size büyük geliyor, rahat edemiyorsunuz demektir ya da bunu doğru bir giyim yolu zannediyorsunuz. Ne yazık ki değil…

 

Hande Doğandemir

Hande Doğandemir’i Racon dizisinin ilk bölümünde izleyen varsa ona sade, doğal ve rahat görünen kombinlerin nasıl yakıştığını hande-dogandemirbilir. Saçlarını neden uzattığını hiç bilmiyorum. Keşke hep kısa kullansa. Her ne kadar dizisi final yapıyor olsa da neredeyse tüm sezonu rengarenk tulumlar giyerek kapattığını da aklımızda kalan en önemli şey olacak. Ama kulağındaki bu küpe artık bir şey söylenmesine hak ediyor. Bu sahne, fotoğrafa bakınca, bir Salma Hayek filminin canlandırması gibi görünüyor. Günlük hayatta yüz ve vücut hatlarınız, üzerinizdekiler sadeliğin sınırlarını zorlamıyorsa bu kadar büyük ve iddialı aksesuarlar kullanmak Sizi kaliteli bir görünümden çok uzaklaştırıyor.

 


Ahu Yağtu

ahu-yagtuİşte gerçek bir yaz kombini! Evet Ahu Yağtu her zaman iyi giyinir ama bu fotoğraf, bu sezon için bir umut ışığı, hatta detoks oldu. Sıfır makyaj veya neredeyse sıfır gibi görünen makyaj. Hem rengi hem modeliyle rahat ama kaliteli görünen bir elbise. Ona en çok yakışacak olan hasır portföy çanta ve dümdüz sandaletler. Süsten püsten uzak bu parçalar bir araya gelince, tamamlanmış bir yapboz gibi olmuşlar. Kaliteyi topuklu ayakkabıda arayanlara duyurulur.

Elbise, DVFÇanta, TrenzaSandalet, Nine West

 

David Beckhamdavid-beckham

Londra Moda Haftası’ndaki bir defileden çıkarken David Beckham, haftalardır İngiliz erkeklerinin stili için söylediklerimizi ispatlamaya çalışıyor gibi. Boyu ve kesimiyle kusursuz lacivert bir kaban ve yine nedense sadece İngiliz erkeklerinde iyi duran şapkayı sizce de çok iyi taşımıyor mu? Botlarının rengi ve fazla yuvarlak burunları ilk bakışta beni rahatsız etti ama bu botları da başka şekilde ya da başka birinde iyi durması da çok zor. Beckham’ın genel futbolcu tarzından çok başka bir hali var.

 

Chloe Sevigny

chloe-sevingyÇoğumuzun stili bir başkasının üzerinde görüp giymek istediğimiz şeylerden oluşur. Bunu yapmayıp iyi giyinenler zaten modanın takip edilen önde gelenleri ilan edilir. İşte yine hiç kimsenin birinin üzerinde görmeden giyemeyeceği o yüzden de hiçbir zaman Chloe Sevigny olamayacağı bir elbise. Şifon, tüy, püskül hepsi var. Ama içindeki bustiyer üzerine giydiği yelek ile avam durmuyor. Çantası ve ayakkabılarıyla da tüm kombine vintage bir hava vermiş. Sanırım abartılı durmasının bir sebebi de bu.

Elbise, Vera Wang