ÜNLÜLER allmagazine

OVERSTYLING MİSİN?

Yasemin Eke bu hafta, zorlama styling’li dizi karakterlerinden, zor duruma düşen ünlülerden bahsediyor.

Hazar Ergüçlü

Televizyonlarımızın baş tacı dizilerin içinde kaybolmuş olan izleyicilerin, günümüzde neyi sevip neyi sevmeyeceğini tahmin etmek çok zor. O kadar zor ki sektörün bir şekilde içinde olanlar için en heyecanlı şey, ertesi gün reyting tahmini yapmak oldu. Reyting sisteminden şikayet eden de var, senaryoların sıkıcılığından da. Ama hala kimse bir dizinin tüm sezonu başarıyla tamamlaması için gerekli olan altın kuralı bulamadı. Haftada kaç dizi yayına giriyor, kaç tanesi yayından kalkıyor sayamıyoruz. Eh, hal böyle olunca da sektöre kombin mi dayanır? Snapchat filtresi gibi sırayla her kanalda görünen kıyafetler oyuncuların en büyük kabusu. Bir de Gossip Girl’deki Blair modası var ki sormayın! Bebe yaka gömlek ve yakaya bağlanan koca kurdeleler ne yazık ki dört yıl sonra hala bizim ekranlarımızda. Bu kadar uzun bir önsözü Hazar Ergüçlü’nün dizide giydiği bu sade kombini neden sevdiğimin biraz anlaşılabilmesi için yazdım. Televizyonda iyi görünmek için rengarenk parçalara, süslü püslü elbiselere, çoktan tarih olmuş Amerikan dizi karakterlerine ihtiyaç olmayabilir. Eğer oyuncunuz taşıyabiliyorsa, şort altına botlar, ekoseli gömlekler olmadan da yaşayabiliriz, bir gri tişört, gri jean ve maşasız saçlarla da başrol olunabiliyor.

Tişört, Oysho / Jean, Love My Body / Takılar, Luna Merdin

Merve Boluğur

Dantel, püskül, tüy, transparan! Hepsini birleştirin, işte en çok satan düğün elbisesini buldunuz! Dünyanın en belirgin yüz hatlarına sahip ırklarından biriyiz. İri, koyu renk gözler, siyah kaşlar, keskin hatlar; hepsi bizde. Üzerine bir de bol eyeliner ve işte bu elbiseler… Benim gözlerim yoruluyor. Düz, sakin kumaşlar, biraz daha az hareket bana daha seksi geliyor. Belki bir gün biz de alışırız.

Elbise, Davetcokelbisemyok

Bella Hadid

Hollywood dünyasının en popüler pozu, spordan çıkarken veya çıkıyormuş gibi görünürken verilir. Renkli tayt üzerine beyaz tişörtlerle spora giderseniz, magazin portallarında kendinize yer bulamazsanız. Bildiğiniz gibi Hadid kardeşlerin halihazırda giydiği her şey zaten olay oluyor. Gördüğünüz fotoğraftaki de onlardan biri. Tabii sormadan yapamayacağım, “Nerede satılıyor bu Nike’lar?!” Burada da vardı da, biz mi giymedik? Mağazalar hala Air Force ve renkli taytlar ile doluyken, Bella Hadid’in üzerindekiler bizim de hakkımız değil mi?

Beren Saat

Modayı önemsemeyenlere saygı duyuyorum. Anna Wintour olsa, size aslında bunun mümkün olmadığını şüpheye yer bırakmayacak şekilde anlatırdı ama bizim ne haddimize! Beren Saat’in üzerindeki yırtmaçlı pantolon ve bluz ne kötü, ne de iyi. Sanırım biraz da rüzgarın azizliği ile en kötü kareleri görüyoruz. Yırtmaç da öyle bir yerden başlıyor ki bacakları normalde incecikken kalın görünmüş. Eğer fotoğraflarını hiç kafasına takmamayı başarabiliyorsa tebrik etmeyi de unutmayalım.

Nick Jonas

Dünyanın en özel parçasını da giyseniz ve eğer rahat edemiyorsanız üzerinizde kötü duruyor. Rahatlıktan kast ettiğim konfor değil. Üzerinizdekini sevmeniz, kabul etmeniz ve onunla iyi görünebileceğinize inanmanız gerekir. Siz de fark ettiniz mi bilmiyorum ama Nick Jonas bu gömlek ve jean’in içinde hiç rahat görünmüyor. Gömleğin kollarını belli ki daha yukarı çekmek istemiş ama olmamış, üstelik boyu da fazla uzun. Potluklardan jean’in modelini anlamaksa çok zor. Rengi de kumaşı da Ağustos ayında New York için pek uygun görünmüyor. Hem yanlış zamanlama hem ‘overstyling’.