ÜNLÜLER Debora Zakuto

ONU İZLEMEYİ SEVİYORUZ: JULIANNE MOORE

Aşk Özgürlük (Freeheld) filmiyle beyazperdeye geri dönen Julianne Moore şüphesiz beyaz perdenin en etkileyici oyuncularından biri. Ünlü oyuncunun kırmızı halı seçimlerini ve unutmadığımız karakterlerini gelin birlikte hatırlayalım.

LOS ANGELES, CA - NOVEMBER 17: Actress Julianne Moore attends the premiere of Lionsgate's "The Hunger Games: Mockingjay - Part 1" at Nokia Theatre L.A. Live on November 17, 2014 in Los Angeles, California. (Photo by Frazer Harrison/Getty Images)

Peter Sollett’in yönettiği ve Julianne Moore, Ellen Page, Michael Shannon ile Steve Carell’in oynadığı Aşka Özgürlük (Freeheld), 4 Aralık’ta vizyona girdi.Film, Laurel Hester ile Stacie Andree’nin gerçek aşk hikayesiyle eşitlik, adalet ve medeni haklar mücadelesini anlatıyor. Bir kadın komiser olan Laurel, kendisine kanser teşhisi konduğunda tazminatını eşi Stacie’ye devretmek istiyor. Ne var ki bölge yetkilileri bu talebe karşı çıkıyor. Tuttuğunu koparan bir dedektifle bir aktivist, Laurel ile Stacie’nin yanında yer alarak hem emniyet mensuplarını hem de vatandaşları harekete geçiriyor ve olaylar başlıyor.