ÜNLÜLER allmagazine

ÖNCE HAYAL ET

Bizim ünlülerin cesaret edemeklerini Hollywood nasıl yapıyor? Lady Gaga’yla arandaki ince çizgi ne? Peki kötü bir adamı nasıl sevebilirsin?

Altın Küre’nin yerli uyarlaması Altın Kelebek heyecanı hepimizi sardı mı? Hayır, ne yazık ki ben hiç heyecanlı değilim. Yine püskül ve taşlar içinde boğulan konuklarla savaşacağımız ay kapımızda. Geçen yıl ödül alan konukların erkenden kaçmasıyla ufak bir skandal atlatmış olsalar da umarım bu sene önlemlerini alarak daha iyi bir organizasyona imza atarlar.

Yeni neslin her şeyi en hızlı ve en basit şekilde çözme isteği ne yazık ki bu özel gecelerde de kendini gösteriyor. Giydikleri şeyi üzerlerine geçirdikleri anda prensese dönüşmek istiyorlar. Ayakkabının, aksesuarın, saç ve makyajın önemini fark etmeleri ve bütünü gözlerinde canlandırmaları kimi zaman zor oluyor. Büyük resmi göremedikleri zaman da en iyi parça söz konusuysa bile sonuç hayal kırıklığı olabiliyor. Yani demek istediğim neşeli bir hafta bizi bekliyor.

 

rhwRosie Huntington-Whiteley

Önemli davetlere pantolonla gitmeye biz de yavaş yavaş alışıyoruz. Yine de genelde ceketli takımların ötesine geçemiyoruz. Rosie’nin üzerinde gördüğünüz bluzu normal koşullarda özel bir gecede giyecek birini bizim buralarda çok zor buluruz. Ama bu kadar iyi ve farklı durabildiğini gören çıkarsa, belki denemekten çekinmez. Küpe, pantolon ve ayakkabılar da bütün olarak çok çok iyi duruyor.

Bluz ve Pant: Saint Laurent

 

 

 

Şirin Yalçınsirin-yalcin

‘Beyaz kışın giyilmez’ yargısını çoktan çürüttük. Yine de nasıl uygulayacağımıza karar vermek oldukça zor. İnce kumaştan yapılan materyaller, doğru kombinlenmeyince olmamışlık duygusu üzerinizi değiştirmenize sebep olabilir. Uzun zamandır magazin kuşağında gördüğüm en iyi beyaz kombinse Şirin Yalçın’a ait. Kalın örgü kazağı ve spor pantolonu çok iyi duruyor. Kahverengi sırt çantası da bütünlüğü çok iyi tamamlamış.

 

eda-taspinarEda Taşpınar

Bazen giydiğiniz her parça, ama her parça tak başına bile  o kadar abartılıdır ki Lady Gaga’ya yaklaşırsınız ve rahatsız olmazsınız. Saç-makyaj da aynı derecede doğru orantılıdır. Bazen de üzerinizdeki parçalar kadınsı, maskülen, kostüm algısı ve dönem modasına aynı anda göz kırpar ve Eda Taşpınar olursunuz. Ayakkabıların modası sanırım tam 4 sene, yani 8 sezon önce geçti. Kadife eteği, kadife kaftanı bir yerlerinden oldurmaya çalışsam da gözlüklerini asla ve asla anlayamıyorum.

 

 

Ezgi Avcıezgi-avci

Dizilere yeni ve iddialı bir karakter girince, onu ilk gördüğünüz anın unutulmaz olması gerekir.  Kiralık Aşk’ta çok güzel kotarılmış bir yeni karakter girişi izledik. Buz mavisi kaban giyip yine de bu kadar cool görünebilmek zor iş. İçine giydiği boğazlı kazak da yine bu bütünlüğü korumuş.

Kaban: Latelier Cache

 

 


Kaan Urgancıoğlu

kaan-urganciogluEkranın her zaman iyi giyinen kötü adamlara ihtiyacı var. Çünkü onlardan nefret etmek çok zor oluyor. Yurdaer Okur, Kaan Urgancıoğlu, Seçkin Özdemir…  Bu adamlardan nefret etmeye içiniz el vermez. Emir karakteri sezonun yarısından fazlasını siyah ve griyle geçirse de her seferinde iyi görünmeyi başarıyor. Siyah gömlek ve siyah takım elbise birlikte olunca çok kolay mafya fedaisine dönüşebilirsiniz. Bunun olmaması için giydiğiniz takımın üzerinize dikilmiş olması gerekir. Kol boyu, bel oyuğu, yakası yanlış olan ceket ile bir anda kurtlar vadisine terfi edebilirsiniz. Oysa ki Emir karakteri tamamen bir aşk dizisi kötüsü.

Takım: NetWork

Gömlek: COs