ÜNLÜLER allmagazine

NE GİYDİLER?

Ünlü oyuncuların stil danışmanı Yasemin Eke, her hafta kim ne giymiş, en çok neler konuşulmuş ALL için yazacak. Hazırsanız, başlayalım!

Serenay Sarikaya

Eğer popüler kültürün önde gelenlerinin ne giydiğini takip edeceksek, işe Serenay Sarıkaya’yla başlamak boynumuzun borcudur. Kendisini son yıllarda özensiz bir kombinle gören oldu mu? Sanmıyorum. Mesela bakın yine, hiç düşünülmeden üzerine geçirmiş gibi duran, ama aslında özenle düşünülmüş bir kombinle karşımızda. Jean eteği, sadece bir kısmı eteğin içinde kalan beyaz gömleği ve varla yok arası sandaletleriyle Bebek Mangerie’den çıkıyor. Ve yine, bir başkasının üzerinde sıradan olabilecek bir kombin, onun üzerinde iddialı duruyor.

Yaz sezonu artık dizilerin ölü sezonu değil. En sevdiğiniz oyuncuların hepsi yaz boyu romantik komedilerde boy gösteriyor. Kış sezonuna kimlerin demir atabileceği ise bir iki

Hazar Ergüçlü

ay sonra göreceğiz. Şimdilik Yüksek Sosyete’nin yeri hazır gibi görünüyor. Öncelikle Hazar Ergüçlü’ye 34 beden olmak çok yakışmış. Slogan tişörtler bu sezon her koleksiyonun demirbaşıydı ve Hazar’ın canlandırdığı karaktere de süper oturmuş. Üstelik şu gördüğünüz karede ilk defa, bir dizideki uygun choker/tasma kullanımına şahit oluyoruz! Çünkü olur olmaz her kombine modası zaten geçmek üzere olan choker’ların eklenmesinden bıkmıştık. Hazar’ın tişörtü Gruff, choker’ı Ferda Ekberi , kolyeleri de Atelier Petites Pierres.

 

Sinem Kobal / Kenan İmirzalioglu

Bu yaz en çok ne modaydı derseniz, evlenmek derim. Tasarımcıların hepsine ya gelinlik ya3. neslihan atagul kadir dogulu da after party elbisesi dikmek düştü. Türkiye’de tarlatan modası ile baş etmek veremle savaşmak kadar zordur! Ama sonunda kurtulmuşuz sanırım. Ya da umarım…. Yine de incecik, minyon kızların üstleri ve askıları bu kadar sert kalıplı modelleri seçmesini
anlamak çok zor. Sanırım evlenirken ruhumuza işleyen şaşa mikrobu, gelinlik seçerken çoğalıyor! Hem Neslihan Atagül’ün, hem Sinem Kobal’ın gelinlikleri, sadelik ve rahatlığın ucundan, kıyısından ufak bir dereceyle sapmışlar. Neslihan Atagül’ün gelinliği Berta Balilti, Sinem Kobal’ın gelinliğiyse Tuvanam.

Furkan Andıç

Türk televizyon dünyasının yakın tarihinde, projeden projeye imajı değişen oyuncuların sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Hep aynı şeyleri giydiklerini saymazsak, saçlarının, hatta sakallarının boyu bile aynıdır. South Paw için 100 kilo olan Jake Gyllenhaal’ların, bir Neonazi’yi canlandıracağı için saçı sakalı, boyu posuyla evrim geçiren Edward Norton’ların, saçının boyu da rengi de sürekli değişen Rachel McAdams’ların günahı ne?! Bu ve bunun gibi sebeplerle Furkan Andıç’ı tebrik etmemek ayıp olur. Bilerek veya tesadüfen Tatlı İntikam’da hem kilo almış, hem de saçını asker tıraşı yapmış. Eh, haliyle de imajı bir önceki işine göre oldukça farklı görünüyor. Tişörtü; Ramsey

Kaan Taşaner

Kaan Taşaner

 

 

Evet yanlış görmediniz, nur topu gibi şapka takan erkek dizi karakterimiz oldu, hem de başrolde. Karizmasından ödün vermeyen jönlerimize duyurulur! Şapka belki bir parça ufak gelmiş olabilir ama risk alan tüm ekibi ve Kaan Taşaner’i tebrik etmek gerekir. Türk halkının başrolde neyi sevip neyi sevmeyeceğine karar veren jüriyi geçip, ekrana şapkalı karakter taşımayı başarmışlar çünkü. Darısı, “diziler neden izlenmiyor’cuların” başına.

Diane Kruger

Diane Kruger

 

 

Üzgünüm ama hem iyi hem de iddialı giyinen birini bulamayınca, ithal etmek şart oldu. Bakınız Diane Kruger, Soho’da. Chanel çantasını ve Loboutin’lerini gözümüze soktuğunu saymazsak; filminin basın gösterimine çizgileri, deriyi ve denimi karıştırıp gidecek kadar da şık ve cool olabilmiş. Choker’ını görmezden geldim…

Jared Leto

Jared Leto

Jared Leto için söylenecek çok bir şey yok. Bu aralar iyi veya kötü herkesin onun giydikleriyle ilgili bir fikri var. Kendimle uzun süre tartıştım; bunun erkek giyimi için cesaret verici olduğuna inanmaya çalıştım. Umarım sevgili Jared, bir gün geriye dönüp baktığında, “Bunları da giydik ama Gucci’den iyi para aldık,” dersin.