ÜNLÜLER Yunus Başaran

MTV VMA 2016

Müzik dünyasının Oscarı olarak kabul gören MTV Video Müzik Ödülleri sahiplerine kavuştu

Bu yıl Madison Square Garden’da gerçekleşen MTV Video Müzik Ödülleri birbirinden enfes performanslara sahne oldu. Beyoncé’nin gecedeki ödülleri silip süpürdüğünü görünce pek de şaşırmadık. Lemonade albümünün en ses getiren parçalarından biri olan Formation, En iyi koreografi, En iyi kurgu, En iyi pop video, En iyi sinemotografi ve Yılın videosu, En iyi klip yönetmeni ödüllerinin, aynı albümün bir diğer sevilen parçası Hold Up ise En iyi kadın video ödülünün sahibi oldu. En iyi erkek video ödülünün sahibi ise Rihanna ile yaza damgasını vurduğu işbirlikçisi Calvin Harris’e ait olan This Is What You Came For parçasıydı. En iyi Hip-Hop videosunun kazananı Drake’in uğruna parodiler yapılan, renkli parçası Hotline Bling’ti. En iyi sanatçı ödülü ise Jonas Brothers’ın başarılı solisti ve kardeşlerden biri olan Joe Jonas’ın yer aldığı müzik grubu DNCE’e gitti. Son yıllarda revaçta olan sinematik video klip akımının getirisi olarak dağıtılan, Çığır açan uzun video ödülünü ise tabiki yine Beyoncé – Lemonade aldı.

1984’ten bu yana dağıtılan Video Vanguard ödülü 1991 yılından itibaren Michael Jackson anısına isim değişikliğine gitmişti. Aslında MTV kültürünü en iyi yansıtan ikonlara veriliyor. Her yıl Michael Jackson Video Vanguard yada diğer adıyla Yaşam Boyu Başarı Ödülü adıyla verilen bu ödül önceden açıklanıyor. Bu yıl ise bu ödüle Rihanna layık görüldü. Dört kez sahneye çıkan Rihanna, her seferinde ortalığı tam anlamıyla yıktı. Verilen ödülü ne kadar haklı sebeplerden aldığını kanıtlarcasına… Kapanış şovu diğer performanslarının aksine oldukça sade ve yavaş şarkıları tercih eden Rihanna, müzikalite bakımından da ne kadar yeterli olduğunu kanıtlar gibiydi.

Gecenin öne çıkan diğer performanslarından Britney Spears’ın ki gölgede kaldı diyebiliriz. Yeni gelecek olan albümün ilk tekliği Make Me’nin dansçıları ile olan performansı biraz sönük gibi görünse de Britney Spears’tan bahsediyoruz sonuçta… Ne yaparsa yapsın gönlümüzden düşemez. Nick Jonas’ın sempatik tavırlarıyla süslediği performansının yanında Ariana Grande ve Nicki Minaj düetinden de bahsedelim. Bu ikiliye Bang Bang’den bu yana bayılıyordum. Sahneyi dolduran iki afacan kadın elbette akıllara şu soruyu getirdi; Jessie J nerede?