ÜNLÜLER Bağlan Keskin

MODEL DNA’SINA SAHİP MİSİN?

Cindy Crawford’un -18 çocukları Kaia ve Presley Gerber’nin oyun parkı, moda dünyası. Peki büyüdüklerinde bu parka alınacaklar mı?

Cindy Crawford’un fırtınalar estirdiği zamanları hatırlar mısınız? 50 yaşındaki Cindy Crawford’un aynı yaş aralığındaki çocukları ise moda dünyasının yeni gözdeleri; Kaia ve Presley Gerber. Bu arada babaları Rande’nin de model olduğunu unutmayın! Smith kardeşler, Kendall Jenner, Lily-Rose Depp, Hadid kardeşler, Lucky Blue Smith gibi neredeyse yaşıt olan fashion baby’lere alışkınız aslında. Zaten Presley 17 yaşında Moschino, Dolce&Gabbana defilelerine çıkıp Calvin Klein’le çalışmış olabilir. İlk çekimini Bruce Weber’le yapmış olabilir. Ama sanki Kaia Versace’de yer almış, Mert&Marcus’a poz vermiş olabilir. Sadece 14 yaşında olması Miu Miu’nun reklam filminde oynamasına da engel değil. Geleceğin Kendall Jenner’ı olarak anılsa da o yaşa geldiğinde Kaia’nın bu kadar popüler olacağını düşünmüyorum. Modelliği tat veren Kendall’ın da Love Magazine için Kaia’yı çektiğini unutmayalım. Kendall bu genç yaşında modellikten fotoğrafçılığa geçtiyse Kaia da 18’inde tasarımcı olup

Kaia ve Presley bir anlamda gozumuzun onunde buyudu

Kaia ve Presley bir anlamda gozumuzun onunde buyudu

kendi markasını çıkarır. Moda dünyası “youth” üzerine şekillenmek zorunda. Bu her zaman böyleydi ama çocuk sayılabilecek bu gençler o uzun süre boyunca Cindy’nin yaşını birkaç kez katlayacaklar ve o kadar popüler olmayacaklar. Moda dünyasının divalarından Carine Roitfeld, Kaia’ya styling yapmış olsa bile! Lucky Blue Smith’den sonra “modanın gözdesi” olma yaşı biraz daha aşağılara düştü ve kariyerlerinde uzun yıllar popüler olmayacaklar. Çünkü onlar modelden ziyade ünlüler. Önemliler mi ya da harikalar mı? Tabii ki de mükemmeller. Gençlik etrafındaki herkesi besler. Peki sadece şu an için mi? Evet, şu an için. Ve önemli olan da yaşadığımız an değil midir?