ÜNLÜLER allmagazine

MODADA TABULARA YER YOK!

Asla giymem dediklerimizi sahiplendik. Onda bir problem yok da, peki ya bizi hiç sahiplenmeyen kıyafetleri ne yapmalı?

Bir kıyafeti eleştirirken kendisi ya da bir başkası için ‘bu rengi hiç sevmem veya bu model güzel değil’ cümlelerini kullanan biri olursa söylediği şeyleri hiç dikkate almayın. Çünkü asla giymem dediğiniz çoğu şey eninde sonunda modanın eksenine giriveriyor. Cem Yılmaz’ın bir röportajında 2ne giymezsiniz?2 sorusunda verdiği cevap: “Her şeyi giydim, illa bir şey giymem diyeceksem salopet diyeyim” cevabından yaklaşık iki sene sonra salopetlerin talihsiz bir şekilde tekrar moda olması bu konuda aldığım en acımasız dersti. Her rengin yakıştığı bir model, her modele beğenebileceğiniz formu verebilen bir kumaş mutlaka vardır. Bu konuda önyargısız olmak en güzeli. Unutmayalım ki Dolce & Gabbana yaptı diye pijamalarla sokağa çıkan, Beyonce giydi diye mayoyla konser veren, Kylie Jenner yüzünden bozuk olmayan gözlerimize optik gözlükleri takan, Cara Delevingne yüzünden kaşlarını siyaha boyayan biziz. Bir de lambada etekleri var ki o konuya hiç değinmiyorum. Yarın hangi akımın kurbanı olacağımızı kim bilebilir? Yani bu konuda esas olan neyi giydiğinden çok, neyi nerede giyeceğine dikkat etmek. Pikniğe giderken Audrey Hepburn, kahve içerken Meg Ryan, partiye giderken -ki en zoru bu- Kate Moss olanlar Instagram’ın şimdilerde stil ikonları.

Kadir Doğulu
Bir de mafya babasının evinde yemeğe giderken militer ceket giyenler var. Yakışmış mı? Yakışmış. Bana Sevmeyi Anlat dizisini izleyince, Kadir Doğulu’nun oynadığı Alper karakterinin yaşadıklarına bakıyorum… Yeni tanıştığı kızın pasaportunu çalmak için yemeğe gittiği mafya babasının evinde sofraya kim parkamsı bir ceketle oturur ki?

asli enver murat bozAslı Enver

Alışverişe giderken hem rahat hem şık olmak hem de süsün içinde boğulmamak çok da kolay bir iş değildir. Fotoğraflarınızın da boy boy gazetelerde yayınlanacağı endişesi üzerine eklenince sokağa çıkmaktan vazgeçmemek içten bile değildir. Aslı Enver’in sokak kombinlerine bakınca rahatlıktan yana olduğunu anlamak çok zor değil. İstinye Park’ın yollarını arşınlarken uçuşan yeşil elbisesi, düz süet botlarıyla hem mevsime hem ortama hem de kendisine en yakışanları seçmiş. Bunu yaparken de üzerinde fazla düşünmemiş kombinler görüyoruz.

Elbise: Oysho / Botlor: Aldo / Çanta: Louis Vuitton / Kolye: Meksika’dan almış

Pia Hakko
Benim gelinliğim sadeydi derken, artık ben bile 2 kere düşüneceğim. Pia Hakko’nun gelinliği tüm yaz düğünlerinin pabucunu dama atıp, büyük bir sürpriz olmazsa da kapanışı yaptı. Sade bir gelinliği, gecelikten veya davetlilerin tercih edeceği bir elbiseden ancak usta bir tasarımcının marifeti ayırabilir. Pia Hakko’nun gelinliğinde gözle görülebilen ufacık bir olmamışlık bile yok. Yakasındaki işleme hariç fazladan hiçbir detayı yok ama gecelik görüntüsünden de fersah fersah uzakta. Yaz düğünü için bence 2016’nın en iyi seçimi. Hatta son birkaç yılın.
Gelinlik: Pronovias – Alberto Palatchi

Emma Stone

Emma Stone’un Venice Film Festivalinde giydiği bu elbiseyi görünce gözlerime inanamadım. Eğer hamile değilse bugüne kadar ki en kötü seçimini yapmış. Üstelik kendisi aynı festivalde 2014 yılındaki yeşil Valentino’su ve Spider Man’in 2012 Paris galasındaki siyah Gucci ‘si ile gönlüme taht kurmuştu ve hiçbir zaman kötü bir seçim yapmayacağına inanmıştım. Zaten tüm dünyada bu püskül modasının hala geçmiyor olmasının anlayamadığımız derin bir sebebi olduğuna inanmaya başladım. Bu kadar kalın parlak püsküller, yüksek boğaz ve yine oradan çıkan püsküller, yandan ayrılmış saçlar birleşince kırklı yaşlarındaki Cate Blanchett hatta hamile bir Cate Blanchett gibi görünmüş.

Elbise: Atelier Versace