ÜNLÜLER allmagazine

MEVSİM NORMALLERİNİ TAKMAYIN

Yağmur da yağıyor, güneş de açıyor. Mont mu giysek, mini etek mi? Ya da nasıl giymesek?

Sonunda sezon açıldı, kış sezonu dizilerimiz başladı da patlamış mısır niyetine izlediğimiz yaz dizilerinin arasına biraz heyecan karıştı. Karıştı karışmasına ama bu sezon kış dizilerini büyük bir şok bekliyormuş. Biz reyting listelerini alt üst etmelerini beklerken, bir çoğu kendine ancak yazın başlayan işlerin arkasında yer bulabildi. Sanırım artık aksiyondan ve gerilimden uzak işleri seviyoruz. Ama siz yine de bana bakmayın. Twitter’da reytinglerle ilgili teorilerini paylaşan yüzlerce hesap bulabilirsiniz. Bizi ilgilendiren kısmı dizi ve etkinlik sayısının artmasıyla “kim ne giymiş” malzememizin her hafta tavan yapacağı. Ne yazık ki tüm sektörü zor bir mevsim bekliyor. Tam “ne giyeceğimi bir türlü bilemiyorumcuların” mevsimindeyiz. Hava sıcak mı, yağmurlu mu, serin mi bahisleri açıldı. Bunu üzerine de uzun set saatlerinde hava sıcak olsa da üşüyen oyuncular eklenince, tüm yarışmacı arkadaşlarıma -stil danışmanları ve kostüm ekipleri- başarılar diliyorum.

Selin Şekerci

selin-sekerciYazdan kışa geçerken kabuk değiştiren Rengarenk, yani yeni adıyla Kaçın Kurası ile başlayalım. Selin Şekerci, spor yaptığının ispatı olan bir kombin ile karşımızdaydı. Altındaki denim ve bot da çok iyi görünüyor, Kardashianlar’ı trilyoner yapan basenler, bizi her ne kadar şişman yapsa da Selin bu konuda çok da şanssız görünmüyor. Tokalı kemeri de, tek omuzlu bluzunun şıklığını sporlaştırmış. Sanırım tüm bu kombini en iyi gösteren saçının rengi, açık renk çok yakışmış.

Üst, Forever New / Jean, Topshop / Bot, Zara / Kemer, Oxxo

Ceylan Çapaceylan-capa

Mevsim normallerinde bir araya getirdiği görünümüyle Ceylan Çapa, uçak yolculuğuna çıkarken ne giyilir dersi veriyor. 13 saat uçup mini elbiseleriyle boy gösterenler, topuklu ayakkabılarıyla merdivenlerden inenler, business class’da makyajlı olması gerektiğine inananlardan sonra, sade beyaz tişörtü, siyah rahat pantolonu ve spor ayakkabılarıyla Ceylan Çapa doğru hissiyat veriyor.

Tişört, Gap / Pantolon, Zara / Eşarp, Louis Vuitton


Burcu Biricik

Burcu Biricik’in incecik bacakları, upuzun boyu, çok da güzel burcu-biricikbir yüzü var. Ama bu elbisenin içinde hangisinin fark edildiğini söyleyebilirsiniz? Bu elbise, saç ve sıfır aksesuar hali, gencecik Burcu’yu 10 yaş daha büyük göstermiş. Üstelik elbisenin boyu çok uzun. Eğer bir tasarımcı elbisesini giydiğiniz için memnun olmak istiyorsa, mutlaka üzerinize göre tadilatını da yapmalı. Bu renge, dantel ve transparan birleşince de kendi filminin galası için değil de, düğün için hazırlanmış gibi olmuş. Üzerinde hiç takı olmaması da gözü çok rahatsız ediyor. Yine de tüm bunları Burcu Biricik gibi iyi bir fiziğe sahip olan biri yapmasaydı çok daha kötü görüneceği kesindi.

Elbise, Zeynep Erdoğan

Lupita Nyong’olupita-nyongo-elie-saab

Queen of Katwe’nin Los Angeles galasında Lupita Nyong’o yine çok güzel görünüyor. Genelde önemli gecelerde tek renk, göz yormayan kumaşları ve modelleri tercih edip sade bir görünüm yakalıyor. En beğendiğim kısmı da üzerindeki çizgili bantlar oldu. Başındaki iddialı, Nijerya stili bağlanmış aksesuarı da ancak bu elbise dengeleyebilirdi.

Elbise, Ellie Saab


Erkan Petekkaya

erkan-petekkayaParamparça dizi de yeni sezona hızlı başlayanlardan. Erkan Petekkaya’nın karakteri Cihan, kendisine aşık olan tüm kadınların bir şekilde ölümüne sebep olduktan sonra inzivaya çekilmeye karar vermiş. İnzivaya çekilmiş ama üzerindeki gömlek daha çok, hayatında ilk defa İtalya’da akşam yemeğine katılacak birinin, uygun kıyafeti olmadığı için turistik dükkanlarda bulup aldığı ilk şeye benziyor. Bu gömlek ya takım elbisenin içine giyilmeli ya da ipek bir kumaştan bol kesim olmalı. Üstelik deseni bu kadar “esinlenilmiş” bir gömleğin televizyonda kullanılması çok riskli.

Gömlek, Damat/Tween

Bensu Soral

Günümüzde alternatif görünmenin birinci kuralı ne yazık ki her şeyin altına postal giymek. Neredeyse botlar her elbiseyle uyum gösterse de, elbise doğru boyda ve bot doğru topuk ve modelde olmayınca bambaşka bir yere gidiyor. Üstelik saçınız da tamamen başka bir akımı işaret ediyorsa. Her giydiğinizle şık veya stil sahibi görünmek zorunda değilsiniz elbet. Ama bu kombiniyle Bensu Soral çok uğraşılmış görünmesine rağmen ne rahat ne de stil sahibi duruyor.