KÜLTÜR TV ÜNLÜLER ranini.tv

LENA DUNHAM İLE GIRLS YENİ SEZONA DAİR

Önümüzdeki yıl Girls'ün sona ereceğini açıklayan Lena Dunham ile Ranini.Tv'nin çok özel röportajı sizlerle.

Dört genç kızın hikayesini ele alışıyla dikkat çeken Girls dizisi beşinci sezonuyla devam ediyor. Amerika’da geçen hafta ekrana gelmeye başlayan bu yeni bölümler ülkemizde 27 Şubat’tan itibaren cumartesi günleri saat 00.00’da Digiturk Dizimax Comedy’de olacak.

New York’ta yaşayan Hannah, Marnie, Jessa ve Shoshanna’nın hikayesini anlatan Girls, Lena Dunham tarafından yaratıldı. Dunham aynı zamanda dizide Hannah karakterini de canlandırıyor. Ranini.tv; Tiny Furniture, Nobody Walks, Creative Nonfiction gibi yapımlarla da tanınan Dunham’la Girls’ün yeni sezon bölümleri hakkında konuştu. İşte merak edilen röportaj. 

2f51973f-b510-4445-95f5-ac5b4d120007

Hannah bu sezona nasıl başlıyor?
Hannah delirmiş durumda. Onun hakkında söyleyebileceğim tek şey bu -tam bir deli olduğu. Sezonun en heyecan verici hikayesi onun kendini ortaya koyup ailesiyle ilgilenmek zorunda kalışı. Bu benim için çok önemliydi, tüm jenerasyonları kapsayan bir hikaye anlatmak…Büyürken ailenizin sürekli size bakmayacağını fark ediyorsunuz -bu bir hayat döngüsü. İşler değişiyor ve birinin çocuğu olarak bu durumu kabul etmek gerçekten çok zor olabiliyor. Bu yüzden bu konuların üzerinde durma fırsatı yakaladığım için çok mutluyum. Aynı zamanda kendi sorunları yüzünden de çıldırmanın eşiğinde ve bu çemberin dışına çıkması gerekiyor. Bu onun için büyük bir mesela.

Ama en azından bir kere olsun düzenli bir ilişkinin içindeymiş gibi duruyor.
Öyle. Ama Girls’den bahsediyoruz, o yüzden neler olacak göreceğiz. Benim hoşuma giden şey drama bağımlı kişiliğinden uzaklaşmaya ve daha sağlıklı bir şeyin içinde bulunmaya çabalaması. Bence asıl soru bunu sürdürüp sürdüremeyeceği. Sorgulamamız gerekenin aslında bu olduğunu düşünüyorum.

Jessa ve Adam’ın hikayesi bu sene daha da gerilimli olacak gibi duruyor. Ama Jessa’nın hayatı her zamankinden daha düzenli gibi.
Kesinlikle öyle. Düzenli bir hayatı var ve mutlulukla söyleyebilirim ki ikisi arasındaki ilişki tam bir felaket. Ama gerçek şu ki, aslında değil. Aralarında hakikaten güzel bir şeyin olduğunu görebiliyorsunuz ve ilişkileri ciddiye bindiğinde Hannah’a en acı veren şey de bence bu. İki insan birbirinin felaketi olmayabilir. Onlar Adam ve Hannah’nın hiçbir zaman olamadığı kadar birbirlerine uygun olabilirler, ve bu çok acı verici bir şey. Biz buna karşı koyduk. Onları birlikte gördüğümüz ilk andan itibaren harika bir ikili olacaklarını hissettik ama buna direndik çünkü Jessa’yı berbat bir arkadaş gibi göstermek istemedik. Fakat sonra Jessa’nın bu konu yüzünden çektiği işkencenin ve aslında bunu yapmak istememesinin bize malzeme verebileceğini fark ettik. Çok zor bir durum. Aralarındaki bağ eskisi kadar kuvvetli olmayan arkadaşıyla gerçekten sevdiği bir erkek arasında kalıyor. Seyircinin gerçekten ona sempati duymasını ve birinin erkek arkadaşını çalan berbat bir kız olarak görmemesini istedim. O ilk öpüşme sahnesi çekilirken monitörün arkasında çığlık çığlığaydım. Çok iyi gözüktüğünü düşünmüştüm. Harikaydı. Sonra Jemima bunun benim için garip olup olmadığını sordu. Ben de ona “Hayır, sen benim TV’deki sevgilimi öpüyorsun, gerçek sevgilimi değil ki,” dedim. “Kamera önünde Jack’le öpüşüyor olsaydı işler değişirdi, ama şu anda konumuz bu değil.”

girls-wedding-2

Bu sezon insanların gittiği, başka bir yere taşındığı ya da evlendiği ve arkadaş gruplarınızın dağılmaya başladığını hissettiğiniz yaşı yansıtıyor mu?
Evet, kesinlikle. 30’larınızda gerçekleşen bambaşka bir evrim olduğundan eminim ama 20’lerinizdeyken tüm arkadaşlıklarınızı gözden geçirip o kişinin gerçekten sevdiğiniz ve bir bağ hissettiğiniz biri mi, yoksa sırf rahat olduğu için arkadaşlık yaptığınız biri mi olduğuna karar vermeniz gerekiyor. Aynı hedefleri paylaşıyor muyuz, benzer bir mizah anlayışımız var mı, birbirimize iyi davranıyor muyuz? Bence mezun olduklarından hemen sonra Hannah ve arkadaşları belki de birbirimizden nefret ediyoruz dediler ve sonra da dünyanın geri kalanından birbirlerine olduğundan daha fazla nefret ettiklerini fark ettiler.Benim deneyimim de bu yönde oldu. Uzun zamandır yakın arkadaş olduğum çok fazla kadın var ve ilişkimizde inişler çıkışlar yaşandı. Erkek arkadaşım eve gelip “Bir daha onunla asla görüşmeyeceğim,” demelerime gülüyor artık, o kadar sık yapıyorum ki. “Tabii,” diyor. “Yarın konuşacaksınız ve sorunu aşacaksınız.” Zor kadınları gerçekten çekici buluyorum ve bence zor kadınların birbirlerine karşı bir çekimi var. Bir çeyrekleri deli olan arkadaşlara sahip olmayı çok seviyorum. Hatta bazen yarıları…

Gelecek yıl, 6. sezonda dizinin final yapacağını teyit ettiniz. Yolun sonun belirlenmiş olması size ne hissettiriyor?
Tanrım, hem acı hem tatlı bir his. Dizide çalışan herkes gerçekten ailem gibi. Her anlamda onları o kadar seviyorum ki. Kamera arkası ekibi, oyuncular, yapımcılar. Ama aynı zamanda heyecanlıyım da çünkü hayatın önümüze neler sunacağını merak ediyorum. Ayrıca dizinin iyi bir haldeyken, özüne bağlı kaldığımızı hissettiğimiz bir noktada bitmesini istiyorum.

Röportajın devamı ranini.tv‘de.