ÜNLÜLER allmagazine

İMAJ HER ŞEY MİDİR?

Yasemin eke bu hafta sahne kostümlerini, cemiyeti ve rolleri için imaj değiştirenleri odağına alıyor

Bengü’nün bu kostümü hakkında bir şey söylemeden önce görselliğe hizmet eden eğlence sektörümüzün farklı ülkelerden bir uyarlama olduğunu unutmayalım. Kore’den uyarlanan diziler, Amerika’dan uyarlanan kostümlerden bahsediyorum. Dünya modasının bizim sahnelerimize iştirak etmesi tabii ki biraz zaman alıyor. Ama bu zamanı mantıklı düşünmek için fırsata çevirmek gerekir. Sahnede görebileceğimiz en seksi dansların, en hızlı şarkıların konseptini uyarlıyoruz ama tüm imajınız, konuşmalarınız, şarkılarınız, danslarınız bunu tamamlamayınca eğreti duruyor. Bengü’nün bu haliyle kötü göründüğünü söylersem çarpılırım, yine de bu mayolu kostüm için seçilen saç ve makyaj bu kadar temiz olunca, bütün hali de rahatsız edici oluyor. Sımsıkı toplanan hanım hanımcık saçlar, mis gibi fresh makyaj sanki daha sade bir kombinin tamamlayıcısı.

Kostüm: Raissa&Vanessa

İmaj değiştirebilen oyunculara yine saygım sonsuz. No 309’ un başrolü, Furkan Palalı’nın bu hali mi, eski hali mi daha iyi, saatlerce tartışabiliriz. Yine de farklı bir dizide, yeni karakterin inandırıcılığını sağlamak için yapılabilecek en iyi hareket değil mi? Sadece sakal tıraşı değil saçının rengi de değişmiş görünüyor. Kostümleri her ne kadar gerçek hayattan uzak ve karikatürize dursa da, “magic box” için biçilmiş kaftan. Furkan’ın Mavi Ceketi dizi sektörünün de en sevilen özel dikimcilerinden Levon Kordonciyan.

Burcu Ozberk HighKonuya çok net giriş yapmak istiyorum: Kızların saçları neden bu kadar uzun? “Ama izleyici uzun saçlı başrol seviyor,” cevabını duymuştum ama pek tatmin edici değil. Sorun yüzü oldukları ya da olmak istedikleri şampuan reklamlarıysa; saçlara ek yapabilen muhteşem saç artistlerimiz var, hiç merak etmeyin ki onların bile bu bele kadar uzanan siyah saçları tercih edeceklerini sanmıyorum. Birazcık modernlik reyting kaybettirmemeli. Neredeyse tüm kanallarda aynı boyda, aynı modelde saça sahip gencecik başroller. İlk modern saç kesimli başrol için ödül töreni düzenlenmeli.

Mavi elbise: Zara

yasemin ozilhan“Mayoların önlenemeyen yükselişi” adlı plaj hayatımızı baltalayan akım bittiyse, belki iyi bikiniler görmeye başlayabiliriz. “Mayokini olacakmış da son anda bikini olmuş” modeller mağazaları henüz terk etmemiş. İyi plaj giyimi nereden alınır sorusunun cevabı Brezilya ne yazık ki. Yine de ümidimizi kaybetmeyelim, üzerinde parlak oyku sertertaşlar olmayan, sade ama dinamik görünen bikiniyi Yasemin
Özilhan giymiş. Öykü Serter’in bikinisi de güneşlenmek için değil beach partileri için ideal, rengi modelin iddiasını güzel dengelemiş. Yine de ben plajda fonksiyonellikten ödün verilmemesi taraftarıyım.

Yasemin Özilhan’ın bikinisi Mikoh , Öykü Serter’inki Gamiss.

Yasemin’lerden devam edelim. Yasemin Kay Allen oyuncular arasında en iyi fiziğe sahip olanlardan. Her parçayı iyi taşıyabildikleri için giydirmesi de en zevkli oyuncular sınıfında. Crop top giyerken uygulanması gereken altın kuralı da kaçırmamış. Eğer dergi çekimi yapmıyorsanız veya soyadınız Kardashian değilse, crop top altına giydiğiniz alt, göbek deliğinizin altında olmayan bir yüksek bel olmalı.

Yasemin Allen; üst, H&M, pantolon, Zara, çanta, Manu Atellier

SJP

Carrie Bradshaw’ın kombinlerini giye giye bitiremeyen Sarah Jessica Parker 2000’lerin başından bize seslenmeye devam ediyor. Bol fırfırlı elbisesi, geçen sezon defilelerinin baş tacı bol takı ve tabii ki Bradshaw’ın giydiği markaların uyarlaması olan kendi koleksiyonundan saten bantlı ayakkabısı. Gençliğine geri dönmeye çalışan ama kafası karışık bir kombin yaratmış.

Elbisesi Needle and Thread , ayakkabısı SJP by Sarah Jessica Parker

Benedict

İngiliz erkeklerinin, Amerikalılardan çok daha iyi giyindiğinin ispatı olan isimlerin başında biricik Sherlock Holmes’umuz Benedict Cumberbatch geliyor. Sadece İngiliz değil bir İngiliz asilzadenin torunu olmasının da etkisi olabilir. Havaalanında ceketle görüp garipsemeyeceğiniz bir erkek varsa o kişi ya toplantıya gidiyordur ya da Benedict Cumberbatch’dir. Fötr şapka takıp yaşlanmayan, kapalı mekanda gözlük takıp itici olmayan, elinde yüzlerce valiz ve çanta taşısa da bir şoförü olduğuna emin olduğunuz İngiliz oyuncu, yandaki karede yine havalimanında.