GÜZELLİK ÜNLÜLER Nilay Yalçınkaya

İLK GÖRÜŞTE AŞK

Pozitif enerjisine hayran olduğumuz Kiraz Mevsimi dizisinin yıldızı Özge Gürel’in evine konuk olduk ve makyaj dolabını karıştırdık.

Özge’yi yüzündeki kocaman gülümseme ve ışıldayan gözleriyle nerede olsa tanırsınız. Enerjisi son derece yüksek ve hayata hep olumlu tarafından bakan Özge’nin bu hali yüzüne de yansıyor. Bebeksi cildi, belirgin elmacık kemikleri ve düzgün yüz hatları onun karakteristik özellikleri. Günlük hayatta neredeyse hiç makyaj yapmıyor. Onun için güzellikte esas olan temizlik.

all-magazine-ozge-gurel-makyaj-cantasi5

Taze ve temiz kokular onu yansıtıyor
Parfümde tercihi her zaman taze ve temiz kokulardan yana. Çok fazla şekerli kokulardan hoşlanmıyor. Kendini iyi ve güvende hissettiren kokuları kullanıyor. Parfümünü kulak arkası ve el bilekleri gibi nabız atışlarının daha hızlı attığı bölgelere sıkarak kalıcı olmasını sağlıyor. Bakım ürünleri Özge’nin en sevdiği kozmetikler arasında. Nemin, güzel ve sağlıklı bir cilt için şart olduğuna inanıyor. Yüzü, vücudu ve dudakları için düzenli olarak nemlendirici kullanıyor.

Tercihi doğallıktan yana
Özge’nin şıl ışıl görünen doğal kahverengi saçlarında boya yok. Daha önce bir kere kızıla boyatmış olsa da şimdi doğal renginden çok memnun. İnce telli saçlarına hacim veren ürünler vazgeçilmezleri arasında. Saç bakımında tercihi doğal içeriklere sahip ürünlerden yana. Aveda ve Phtyo ürünlerini  severek kullanıyor. Haftada iki kere maske yapıyor. Saçlarının ısıdan zarar görmemesi için fön ve saç şekillendiricileri kullanmıyor. Banyodan çıktıktan sonra besleyici bir saç serumu kullanıp tuzlu su spreyleriyle şekil veriyor. Makyaj tercihine gelirsek… Porselen görünümlü bir ten onun vazgeçilmezi. Tabii maske görünümünden uzak olması ve doğal görünümlü olması şartıyla. Bu yüzden fondöten öncesi cildinde kusursuz bir görünüm yaratmak için baz kullanıyor. Fondöteninin ince yapıda ve cilt tonuyla uyumlu olmasına dikkat ediyor. Eşit ve kusursuz bir şekilde sürülmesi içinse fırça kullanıyor. Özge’nin bakım konusunda en hassas olduğu konuysa kesinlikle güneşten korunmak! Yaz-kış en az SPF 50 güneş korumalı krem sürüyor. Cilt lekelerinin önüne geçmek için de koruyucu kremini sürmeden asla dışarı çıkmıyor. Cilt bakım ürünlerinde de lekelerle mücadele eden ve aydınlatıcı etkiye sahip  ürünleri tercih ediyor.