ÜNLÜLER allmagazine

ENGELLERİ AŞMAK

Bu hafta ünlülerin hem stil danışmanları hem de kendileri açısından ünlülerin styling engellerini konuşuyoruz.

Dizilere stil danışmanlığı yapanlar bir araya geldiğimizde, herkes birbirine o hafta geçmek zorunda kaldığı engelleri anlatır. Sadece kendimize özel zannettiğimiz bu engelleri, yanımızdakinin de yaşadığını duyunca yaptığımızın işin o kadar da zor olmadığını düşünürüz. Asıl beslendiğimiz motivasyon kaynağıysa, engelleri aşıp iyi giydirebildiklerimiz değil, sete gitmediğimiz zamanlarda da iyi sonuç aldıklarımızı ekranda görmektir. Eğer sete yolladığınız kombin, siz başında beklemeden de birebir giyilebiliyorsa işte o zaman sonsuza kadar bu işi yapabileceğinizi düşünürsünüz. İşte tam bu sebeple, sanırım mesleki deformasyonun da etkisiyle, fotoğraflara bakarken kimlerin inat ettiğini, kimlerin ön yargılarını bırakabildiğini, kimlerin kıyafete çok takılmadığını tahmin etmeye çalışmadan duramıyorum. Umarım ben kazanmışımdır.

 

farah

Farah Zeynep Abdullah

Milli kafa karışıklığımız, Cadılar Bayramı haftasından herkese merhaba. Kostümcülerin romantik komedi dizileri dışında iş yapabildiği tek hafta olması sebebiyle sonuna kadar desteklesem de bazen kötü etkilendiğimizi düşünüyorum. Mesela Farah Zeynep Abdullah’ın Ekşi Elmalar galasında giydiği bu elbise, çok üzgünüm ama, 14 yaşında bir kızın ortaokul mezuniyeti tercihini andırıyor. Neresinden baksam olduramadım. Bu kadar romantik bir göğüs kesimine, boynundan çıkan “Yigal Azrouël” bandını eklemenin sebebini anlamak oldukça zor.  Alt tarafsa hediye paketine benziyor. Umarım etrafında kendisine dur diyen birileri vardır.

Elbise: Lilipud Atölye

 

gupse-ozay

 

Gupse Özay

Gupse Özay’ın bu halini gördüğümde bana bakanlar gözlerimin içinin güldüğünü fark etmişlerdir. İşte içinde yer almadığınız bir filmin galasına giderken evden çıkabileceğiniz bir kombin, saç ve makyaj. Çantasının gece için biraz büyük olduğunu düşünmekle beraber, doğal ve spor hali, üzerine tam oturan deri ceket ve pantolonu ile çok şık.

 

 

Alina Boz

Ah evet Erkan Petekkaya bu sefer iyi görünüyorama bizim konumuz Alina Boz’un hayat verdiği Hazal. Dizideki sinir bozucu karakterine uygun olsun istendiği için mi bilmiyorum ama incecik kızın; üst tarafını kırk beden göstermek için özel bir çaba harcanmış gibi. Yakası choker’sa bol, balıkçıysa eğreti duruyor. Bantlar ve ‘V yaka’ durumu da sadece şişman göstermiş.  Etek ve stilettolar çok iyi görünüyor. Keşke üzerine de bu kadar zorlama olmayan bir parça seçilebilseymiş.

Etek: Mudo / Ayakkabı: Shoes House

 

 

Bensu Soral

Seksi olmak zor iştir. Hele günümüzün televizyon koşullarında tam bir sınav. Kıyafete para harcamak istemeyen yapım şirketleri, ürün vermek istemeyen mağazalar ve gereken kombinleri yapmak için size verilen bir gün birleşince styling yaparken bazı şeyleri göz ardı etmek kaçınılmaz olabilir. İçerde dizisinde bu sınavı geçmeye çalışmak galiba Bensu Soral’a nasip olmuş. Seksi olmaya çalışırken fazla yaşlı veya itici görünmemek gerekir. O yüzden Melek karakterinin işte bu kombini dışındakileri görmezden geleceğim. Çünkü bu yelek, pantolon ve ceket, her ne kadar arka fonda sırıtsa da, şık, maskülen ve seksi duruyor.

Ceket ve Pantolon: Begüm Bakkal

 

Cansu Dere

Karikatürize olmayan kombinlerin hayranıyım. Televizyona iş yapıyoruz diye her şeyin gerçek hayattan kopması gerekmiyor. Kavga sahnelerinde illa boksör gibi giyinmek, romantik sahnelerde kırmızı elbise ya da asi kızın kafasında bandana kanun gibi bir şeydir. Ama bakın işte asi, güzel ve sportif olduğu belli olan Zeynep karakteri. Evet  ne yazık ki Cansu Dere’nin çok iyi bir taşıyıcı olmasının da buna katkısı büyük.

 

Gwyneth Paltrow

gwenth-paltrow-gucciBu fotoğrafa çok uzun baktım, o kadar uzun baktım ki bir ara acaba güzel mi görünüyor yanılgısına bile kapıldım. Aslında Gucci’nin son koleksiyonlarının teaser’ı gibi. Ana teması; ‘Her şeyi ama her şeyi biz yapalım ki sadece biz satalım’. Gördüğünüz üzere beş farklı elbisede, hatta beş ayrı koleksiyonda olması gereken fırfır, parçalı yırtmaç, kadife, şifon, transparan, iri çiçek figürü tek elbisede buluşmuş. O kollar, ayakkabı ve bileklikler için ise doğru kelimeleri bulmak çok zor. Ama özetle Gwyneth Paltrow stil danışmanıyla iyi bir kavga etmiş olmalı. Ya öncesi ya sonrası.

Elbise: Gucci