ÜNLÜLER Nilay Yalçınkaya

EDDIE READMAYNE MAVİSİ

İngiltere’nin dünyaya en cömert armağanlarından Eddie Readmayne sadece oyunculuktaki yeteneğiyle değil beyefendi stilinin öncülerinden oluşu ile de tüm ışıkları üzerinde topluyor. İngiliz aktörlerin her anlamda Hollywood yakışıklılarını gölgede bırakmaya başladığı son yıllarda Eddie tarzıyla da farkını ortaya koyuyor. Ama başarılı aktörün bir zaafı var: mavi! Onu mavi dışında bir rengin içinde görmek mucize. İşte mavinin her tonunu başarıyla taşıyan Readmayne’in stil günlüğünden birkaç kesit. Hazırlayan: Gürcan Öztürk

1

Bir şampiyon için en uygun kıyafet bir takım olsa gerek. Eddie’nin de bu konuda oldukça bilgili olduğundan eminiz çünkü çeşit çeşit, model model takımlarıyla liderliğini çevresindekilere sürekli hatırlatır vaziyette. Eddie için bu açıdan bakıldığında mavi bir uyarı lambası diyebiliriz. Alexander McQueen imzalı mükemmel gece yarışı mavisi smokiniyle trafiği oldukça iyi yönlendiriyor.

2

Ünlü aktör hemen her davet ve etkinliğin de liste başı isimlerinden. Londra Moda Haftası’nın da önemli konuklarından birisi olan Eddie Readmayne etkinlikte tercih ettiği kadife mavisi indigo blazerıyla şıklığından taviz vermedi.

3

Zeytin yeşili kravatının üzerine geçirdiği lacivert takımıyla Mad Men karakterlerinden farksız görünen Eddie zamansız bir adam olduğunun altını çiziyor.

4

İlk sinema tecrübesini 2006 yılında ‘Like Minds’ ile yaşayan 82 doğumlu aktör Cambridge Trinity Koleji’nde sanat tarihi eğitimi aldı. Belki de bu eğitimin etkisiyle sanatsal yönü oldukça güçlü kombinlerle karşımıza çıkan yakışıklı oyuncu pastel mavi takım elbisesinin içinde katıldığı bir golf turnuvasında bu kez ciddiyeti biraz kenara bırakmış.

5

Tom Ford imzalı neon süitinin içinde Eddie her ne kadar zamparalığa çıkmış gibi görünse de kendisi evli barklı ciddi bir adam. Tatlı eşi Hannah Bagshawe’i yanında görmeye pek alışık olmasak da oldukça mutlu bir evlilikleri var.

6

Parlak sarı desenlerle örülü kırmızı zeminli kravatını ön plana çıkartan gök mavisi takımıyla yine baş döndürüyor.

7

Ama bu takım gri dediğinizi duyar gibiyiz, o zaman biz de size yakından bakın diyoruz. Altta yatan ciddi mavi çizgiler takımın ana temasını oluşturuyor.

8

Sürekli ceket ve pantolonları mavi olacak diye bir kural olduğunu hatırlamıyoruz. Eddie aksesuarlarında da maviden vazgeçmiyor. Geçtiğimiz ocak ayında çekilen bu fotoğrafta yün smokininin altına yerleştirdiği koyu mavi kravat ve ceket cebine iliştirdiği aynı renk mendiliyle tam bir İngiliz değil mi?

9

Kendisine En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ı başta olmak üzere uluslararası ödül ağaçlarından bolca nasiplenmesine sebebiyet veren filmi ‘Her Şeyin Teorisi’nin etkinliklerinden birisinde üzerine geçirdiği monokrom mavisi ceketi.

TORONTO, ON - SEPTEMBER 07:  Actor Eddie Redmayne attends "The Theory Of Everything" premiere during the 2014 Toronto International Film Festival at Princess of Wales Theatre on September 7, 2014 in Toronto, Canada.  (Photo by Alberto E. Rodriguez/Getty Images)

Toronto Film Festivali’nde artık alıştığımız o klişe ama sevimli pozunu verirken ise üzerinde göl yeşili ile deniz mavisinin karışımından elde edilmiş ilginç bir ton var. Mavinin belki de en açık ve en uçucu halini kravat ve mendilindeki koyulukla çarpıştıran Eddie bu işi gerçekten iyi biliyor.