ÜNLÜLER allmagazine

DÜNDEN BUGÜNE DEĞİŞEN STİLLERİYLE 8 ŞARKICI

Müzik listelerimizin olmazsa olmaz isimlerinin ilk performanslarını keşfetmek üzere zamanda yolculuğa çıkıyoruz

Şarkılarını heyecanla beklediğimiz, hareketlerini adım adım takip ettiğimiz ve tabi ki kırmızı halı stillerini hayranlıkla izlediğimiz ünlüler ilk günden bugüne evrim mi geçirmişler tartışılır. Fakat bir şeyden eminiz ki bir şeyler hiç de aynı kalmamış. Sonuçta eserleriyle bizleri duygu seline sürükleyen Adele’in bir zamanlar halk sanatçısı olduğunu kaçımız biliyordu? Belki de bilmediğiniz başka şeyler de vardır. Okumaya devam edin…

 

Selena Gomez, 2009

2009 yılında Selena Gomez, solisti olduğu The Scene grubuyla  dönemin Amerikan dans yarışması Dancing With The Stars programında ilk albümleri olan Kiss&Tell’den Falling Down şarksıyla ilk canlı performansını sergilemişti.

Taylor Swift, 2006

Taylor Swift’in 2006 yılında Amerika’da oynanan Detroit Lions ve Miami Dolphins Şükran Günü oyununda milli marşı seslendirmesi ilk canlı performanslarındandı.

Beyoncé, 1998

90’lar jenerasyonunun belki de en sevdiği parçaydı Destiny’s Child’ın seslendirdiği Survivor şarkısı. Danslarını taklit edenler mi dersiniz, kendilerini onlara benzetenler mi dersiniz… Kim bilebilirdi ki grup dağılacak ve Beyoncé bugünkü popülerliğini kazanacak?

Rihanna, 2007

Kendine has tarzıyla ve isyankar duruşuyla sevdiğimiz Riri, yıldızının yeni parladığı dönemlerde Amerikan televizyon programı The Today Show’da 90’ların Barbie bebeklerini andıran metalık parti elbisesi giyiyordu.

Lady Gaga, 2007

Her hareketi olay olan sıradışı tarzı ve görkemli duruşuyla Lady Gaga, ilk dünya turnesi  Tha Fame Ball Tour’dan önce Lollapalooza müzik festivalinde disko toplarını andıran sütyeniyle cüretkar duruşunun bugünkü sinyallerini vermişti.

Justin Timberlake, 1999

Şimdi biraz geriye gitme zamanı..NSYNC grubunu hatırlar mısınız? Peki ya gruptaki bebek yüzlü, sapsarı kıvır kıvır saçları? Justin Timberlake dediğinizi duyar gibiyim.

Adele, 2007

Fotoğraftakini tanıdınız mı? 2007’de sahne aldığı Büyük Kaçış Festivali’nde meğerse bugünün duygusal şarkıcısı Adele, o günün halk sanatçısı gibi görünüyormuş.

Katy Perry, 2008

Tarzındaki mizahi unsurlar, kullandığı renk skalası ve giyimiyle kimi zaman sert eleşirilere maruz kalsa da bir çok kere de en güzel kadın ünvanını aldı. İlk turuna çıkmadan önce South by Southwest film festivalinde Zooey Deschanel’in grubuyla birlikte şarkı söyleyen Katy Perry, tam da kendisinden bekleneceği gibi deniz kabuğu kıyafeti giymişti.

HAZIRLAYAN MELİDA ALEKSANYAN