ÜNLÜLER Ezgi Şuekinci

CAN FEDA’NIN GALASI YAPILDI!

Yılın önemli filmlerinden Can Feda’nın ilk gösterimi gerçekleşti.

Başrollerini Burak Özçivit ve Kerem Bürsin’in paylaştığı yılın önemli yapımlarından “Can Feda”nın galası dün akşam Emaar Square Mall Cinemaximum Sinemaları’nda gerçekleşti. Can Feda, medya, iş ve sanat dünyasından ünlü isimlerin katılımlarıyla gerçekleşen ilk gösterimiyle birlikte beğenileri toplamaya başladı. Fahriye Evcen ve Serenay Sarıkaya başta olmak üzere Murat Yıldırım, İmane Elbani, Gökhan Keser, Burak Sağyaşar, Hatice Şendil, Güliz Ayla ve filmin yapımcısı Timur Savcı, oyuncuların heyecanına ortak oldu.

Türk askerinin sınır ötesinde verdiği mücadeleyi ve bir insanlık savaşını konu alan filmi özel kılan önemli noktalardan birisi de Kara Kuvvetleri’ni ve Hava Kuvvetleri’ni bir araya getirmesi oldu. Başrol oyuncusu Burak Özçivit, filmi anlamlı kılan bu detayı şu sözlerle anlattı; “Can Feda”nın yeri biraz daha ayrı. Bu filmin bir özelliği var, onlardan biri; Türkiye’de ilk defa Kara Kuvvetleri ile Hava Kuvvetleri bir filmde bir arada. Siz de biliyorsunuz ki Türkiye’de bu tarz filmler çekmek çok kolay değil.” Filmde Yüzbaşı Pilot Onur’u canlandıran Kerem Bürsin ise Karacı bir timin, bir havacıyı kurtarma hikayesinin onu heyecanlandırdığının altını çizerken, Seher Doktor’a hayat veren güzel oyuncu İpek Yalova da “Askere yönelik çok film çekildi ama hiç böyle bir film çekilmedi.” sözleriyle projeye olan inancını dile getirdi.

Yönetmenlik koltuğunda Çağatay Tosun’un oturduğu, senaryosunu Zafer Külünk’ün kaleme aldığı ve heyecanı doruklara taşıyan müziklerini Toygar Işıklı’nın hazırladığı Can Feda 6 Nisan’da seyirci ile buluşacak.

YAZI EZGİ ŞUEKİNCİ