ÜNLÜLER allmagazine

ANLIYORUZ AMA UYGULAYAMIYORUZ

Altın Kelebek Ödül Töreni’nde sıra kırmızı halının kazanan-kaybedenlerinde!

Saat 23.55 ve ben Altın Kelebek yazısını bu saatte yazmak istedim, yarın sabah değil. Çünkü ödül töreninin en heyecanlı anlarını sıcağı sıcağına yazmak istedim.

Yiğidi öldürdüm ama hakkını yemedim; geçen sene ödül alanların büyük bir çoğunluğu rüküşlük sıralamasının ilk beşinde yerini almıştı. Bu sezon sahnedekilerden, rüküş listesine girenlerin sayısının daha az olduğunu belirtmeliyim. Yine de izlerken fark ettim ki, hepimizin kafası hala çok karışık. Ya da karıştırılıyor. Bohem elbiselere klasik saçlar; klasik elbiselere marjinal makyajlar…  Hazırlık aşamasında yaşananları hayal edebiliyorum. Reklam yüzü olanlara karışan marka yöneticileri, oyuncusunun yeni projesine uygun kıyafet arayan ajans temsilcileri, sezonlar önce birinin üzerinde gördüğünü giymek isteyen ödül sahipleri. İşte bunların hepsi birleşince kimlerin bir stil danışmanıyla çalıştığını, yani gerçekten ‘müşterisi’ olduğunu anlayabiliyorsunuz.

 

meryem-uzerliMeryem Uzerli

Eğer bir gün geleceğe dönüş filmindeki gibi geçmişe ziyaret şansım olursa yapacağım ikinci şey gidip Meryem Uzerli’nin üzerindeki elbiseyi değiştirmek olacak. Saçlarıyla elbisenin üst tarafındaki işlemelerin aynı olması şöyle bir kenarda dursun bu gold nakışları hala yapan bir tasarımcının ya da markanın olduğunu bilmiyordum. Saçları için de bir şeyler söylemek istiyorsunuz ama bu modelin tek suçu yanlış elbiseye denk gelmiş olmak. Size bu saç modelinin güzel ya da en azından trend durduğu on elbise gösterebilirim, ne yazık ki hiçbiri bu değil.

Elbise: Raşit Bağzıbağlı

 

Neslihan Atagülkadir-dogulu-neslihan-atagul

En az beş oyuncunun saç modelinin aynı olduğunu fark ettiniz mi? Biz buna aslında çok sevdiğimiz bir fotoğrafçının adıyla sesleniriz ama şimdilik burada ‘moda çekimi dalgası’ olarak adlandıracağım. Beni en çok hayal kırıklığına uğratan Neslihan Atagül oldu. Aslında sadece arkadan görebilseydik gecenin en şıkı olabilecekti ama ne yazık ki o kadar şanslı değiliz. Neden filminin galasında giydiği elbisenin neredeyse aynısı olan bir modeli tercih ettiğini hiç anlamadım. Bahsettiğim etkenlerin bir sonucu olarak, aslında ön taraftan oldukça kapalı olan elbiseye hacimli Oscar saçı yapılmış. Sanırım hayal kırıklığımın sebebi ondan çok daha iyi bir look bekliyor olmam.

Elbise: Zeynep Tosun

 

1Elçin Sangu

Elçin Sangu’nun yine ‘moda çekimi dalgası’  saçlarını görmezden gelmek istiyorum. Çünkü onu ilk defa kusur bulamayacağımız bir elbisenin içinde görüyorum. Bugüne kadar seçimleriyle hepimizi üzdüğü ve bu köşeye de birkaç kez ‘kötü giyinenler’ kontenjanından dahil olduğu doğru. Halk arasında iyi elbise bulmanın en kolay yolu zannedilen ‘uçuş uçuş’ elbiselerin modasının geçtiği de doğru. Ama rengi ve modeli yaşına uygun genç, dinamik bir elbise seçmiş. Belli belirsiz ayakkabıları da güzel tamamlamış. Tek eleştirim takılar için. Bu özel gecelerde bijuteri kullanmak nedense beni çok rahatsız ediyor. Bunu yurt dışında sadece Meryl Streep yapabildi. Bizdeyse neredeyse her oyuncu bu önemli gecelerde değersiz takılarla boy gösteriyor.

Elbise: Zeynep Tosun

 

Yasemin Özilhanyasemin-ozilhan-2

Türkiye’nin zaten ikiden fazla olmayan stil ödüllerinden birini alıp bu elbiseyi giymek büyük bir deneyin parçası olmalı. Stil ikonu olmak güzel de hakkını vermek için mesai harcamak gerekiyor. Genelde iyi giyinenler tarafında yer alan Yasemin Özilhan bu elbisesiyle sadece konukların arasında olmasına rağmen beni çok şaşırttı. Ne yaşına ne tarzına, ne de yerine uygun olmayan bu modele bir de belli ki çok da emek harcanmış. Yanlış zaman yanlış insan diyelim.

Elbise: Elif Cığızoğlu.

 

leyla-lydia-tugutluLeyla Lydia Tuğutlu
Evet torpilliler kontenjanından Leyla Lydia Tuğutlu’yla listeyi kapatalım. Aslında gecenin tek önden yırtmacı olmayan elbisesini giydiği için tebrikleri hak ediyor. Keskin yorumlar yapamayacağım çünkü bu elbiseyi beraber seçtik. Ben, Leyla ve Leyla’nın ekibi, hepimizin kafasından ayrı sesler çıksa da orta yolda buluşmayı denedik. Sadelikte adını Altın Kelebek tarihine yine altın harflerle yazdıracak olan bu elbisenin tek suçu biraz erken buruşmak oldu. Yine de karşımızda poz vermeyi çok iyi bilen bir oyuncu olduğu için bu sorunun iyi kotarıldığını söyleyebilirim. Sade, ten rengi ayakkabıları ve yine aynı zariflikte olan takıları kullandık. Ve evet tüm bunlar birleşince Leyla, gecenin en sade ama zarif kızlarından biri oldu.

Elbise: Dilek Hanif

Takılar: Boybeyi