MODA allmagazine

Z KUŞAĞININ MODA PATRONLARI

Yeni çağın 20 yaşından küçük vizyonerleri moda dünyasını ele geçiriyor.

Illustrated: Fulvio Obregon Fulaleo

Çocukların “çocuk” oldukları için görmezden gelindiği algıyı yıkan Y kuşağının mirasçıları, yıkıntılar arasında parlayan Z kuşağı; kural tanımaz. Kendi bildiklerini okuyan bu özgür çocuklar, yetişkinler dünyasının yükseklerinde sandalye kapmaca oynamaya başladılar. Geniş vizyonlu çocuklardan, moda dünyasına el atmış birkaçı:

Kyemah McEntyre, 19

🙎🏽💪🏾

Kyemah McEntyre (@mindofkye_) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()


Kendi tasarladığı baskılı mezuniyet elbisesiyle sosyal medyada viral haline gelen Kyemah, bugünlerde kendi çıkardığı markası olan Mind Of Kye’yle kırmızı halıda ünlüleri giydiriyor.

Vejas Kruszewski, 19 

👻

Vejas (@vejask) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Moda dünyasının en ihtişamlılarından olan LVMH Ödülü’nü kazanan Vejas, aynı zamanda bu ödülü kazanan en genç tasarımcı. 150.000 Euro ve bir tasarım ekibiyle hediyelendirilen moda dehası, uzun zaman daha adından söz ettirecek gibi!

Zendaya, 19

Zendaya (@zendaya) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Disney Channel’la tanıdığımız Zendaya, oyunculuk, dans ve çıkardığı şarkılarıyla kariyerdeki çeşitli başarılarının yanında tarzıyla da her zaman konuşulmayı başardı. Geçtiğimiz dönemde kendi ayakkabı tasarımlarıyla bir marka yaratan Zendaya, Celine Dion’un gibi ölümsüz bir yıldızla işbirliği yaparak, Dion’un tarzını baştan yarattı.

Benjamin “Kickz” Kapelushnik, 16

Pablo pop up you dig @kanyewest

Business Is Boomin 💥 (@benjaminkickz) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Benjamin, nam-ı diğer Sneaker King, henüz 16 yaşında Miami’de yaşayan bir lise öğrencisi. Okuldan kalan boş vakitlerinde ise kocaman bir ticaret krallığı işletiyor. Yeezy Boost gibi sayılı üretim ayakkabıları çıktıkları an mağazalardan kapan Benjamin, kendi online mağazasında alıcılara ulaştırıyor. Ünlü isimlerin koleksiyon ayakkabılar için aradığı küçük iş adamının büyümesini dört gözle bekliyoruz.

Maddie Ziegler, 13

had so much fun at the teen choice awards!!! 💕

Maddie Ziegler (@maddieziegler) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Adını pek duymamış olsak da Maddie, Sia’nın kliplerinin o meşhur minik orman kaçkını. 2015 yılında Polo Ralph Lauren’in   defilesinde yer alarak moda dünyasına giren minik prenses dünyaca ünlü dans kıyafeti markası olan Capezio’yla anlaşarak kendi adıyla bir koleksiyon çıkardı.

Remi Riordan, 17

I saw Justin Bieber tonight and I’m not ashamed of it

Remi (@ghostgirlly) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Moda bloğuyla başladığı yolculuğuna başka bir boyut kazandıran Remi, Crybaby Zine adında bir moda dergisi yarattı. Gençlerin, genç okuyucular için yazdığı bu dergi, banliyölerden sanata sığınma tadında!