MODA Debora Zakuto

YAZDAN SONBAHARA KOLAY GEÇİŞ

Sonbahar kapılarını araladı. Yaza resmi olarak veda ettik fakat sıcakları hala sürüyor tabii. Gündüzleri yakan güneş, akşam ürperten rüzgar haliyle ne giyeceğimizi şaşırtıyor. Artık yavaş yavaş yazlık kıyafetlere veda etme zamanının geldiğini tatlı esen rüzgarlar bildiriyor. Peki ne giysek? Yazlık şortlarla merserize kazakları mı birleştirsek? Belki altına bootieler de şahane olur? Sizlere bu geçiş mevsimine ilham olması açısından bazı tüyolar hazırladık. Hazırlayan: Polen Müge Korkmaz

02-phillip-lim-pashli-look-for-less-pink-coat-over-the-knee-boots-denim

Sonbahara hafif geçişin en güzel yanlarından birisi şortlar ve kazakların birbirini harika şekilde tamamlayan görüntüsü olabilir! Mini bir şort veya etek giyip üzerine bol bir gömlek ya da bol bir kazak giyip kendinizi hem gündüze hem de geceye hazırlayabilirisiniz. Güneş gözlükleriniz ise bonus olacak!

Kendall-Jenner-2014-Coachella-09

Bootie veya çizmeyle kombinlenen etek veya şortlar harika duruyor. Çorapla gizlenmemiş yanık tenli bacaklara mini bir şort veya etek giyip, altına bootie giyebilirsiniz. Kullanacağınız ayakkabının topuklu olup olmayacağı kombininize göre değişebilir. Ama düz bootie’lerin oldukça tarz duracağını söylemek gerekir!

"</p

Yüksek bel bir etek ile crop top kazaklara ne dersiniz? Kendinizi üşütmeden crop top kazakları en rahat kullanabileceğimiz mevsim geldi! Öyle ki kazakların altına sandelet giysek bile sırıtmaz. Alternatif olarak mini bir etek, üstüne etekle aynı hizada biten ceketler ve bir güneş gözlüğüyle de kendinizi sokağa atabilirsiniz.

e82de4dab130a2d5_kim.xxxlarge_2x

Jean giymesek mi? Elbette giyelim. Jean her mevsimin vazgeçilmez bir öğesi. Son yılın en trend hareketlerinden biri olan denim on denim’i stiletto veya sandeletlerle birleştirmek için fırsat! Bir jean, bir jean gömlek ve altına şık bir sandalet. Üstelik sıcaktan bunalmadan. Ne dersiniz?