TREND Debora Zakuto

SEZONUN ŞAŞIRTICI RENGİ: SARI

Kısa bir süreliğine ALL'un dijital dünyası sezonun yükselen rengi sarı ve tonlarına emanet.

2017 İlkbahar-Yaz sezonunda markalar ilhamını gökkuşağının büyüleyici renklerinden alıyor. Sezona dair bahsedilen tek renk ‘pembe’ gibi görünse de, sarı ve tonları da bu rekabetin bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. Pantone’nin açıkladığı yılın renkleri arasında da yer alan “Primrose Yellow” bu yükselişin en büyük nedenlerinden.

Yapılan araştırmalara göre beynin sol kısmını uyaran sar, bilginin rengi olarak da biliniyor. Ayrıca psikolojide umut, mutluluk, keyif ve eğlence aşıladığı söyleniyor. Hepinizin hayatını aydınlatacak detaylara ihtiyacı olduğu bugünlerde tüm bu özellikleriyle sarı, pembeye podyumlarda ve gardırobumuzda eşlik ederek yeni sezonda hayatımıza renk katmaya hazırlanıyor. Her ne kadar kullanılması zor olduğu düşünülse de…

Nergisten yumurta sarısına, hardal renginden 50’lerin pastel sarısına her cilt ve saç rengine uygun onlarca seçenekle 2017 İlkbahar-Yaz sezonunda karşımıza çıkan bu renk Delpozo, Coach, Jason Wu, Jil Sander, Lacoste, Mulberry ve Emilio Pucci’nin favorileri arasında yer alıyor. Üstelik sarı ve tonlarının podyumlarda başlayan bu yükselişi kırmızı halı davetlerini ve sokak modasını da etkisi altına alıyor. Rihanna’nın Guo Pei imzalı sapsarı elbisesi kırmızı halı deyince ilk akla gelen örneklerden olurken Cate Blanchett’in Valentino, Rosamund Pike’ın ise Alexander McQueen seçimleri favorilerimiz arasında.

Dantelden organzaya, kroşeden pliseye farklı kumaşlarla 2017 İlkbahar-Yaz koleksiyonlarında kullanılan bu renk, önümüzdeki birkaç gün ALL dünyasını işgal altına alıyor. Hafta boyunca sarı rengine dair unutulmaz kırmızı halı görünümlerinden aksesuarlara, sokak modasından detaylara aklınıza gelen modaya dair her şey all.com.tr ve ALL sosyal medya hesaplarında. Takipte kalın.