TREND Dilruba Karaköse

FİLE ÇORAP GİYMENİN 7 TAKTİĞİ

Moda bu sefer file çorap ile ağlarını örüyor!

Instagram’da dolanırken son zamanlarda en sık karşılaştığınız şey nedir? En cool haliyle varlığını gün yüzüne çıkaran file çoraplar. Kardashian ve Jenner’ların da sıkı sıkıya bağlandığı trend, hız kesmene popülerleşmeye devam ediyor. Sokak modasında da kendine kolayca yer bulan file çorapları nasıl kullanacağınız konusunda kafanız karışıksa karşınızda file çorap giymenin en cool 7 yolu;

1. Bel hizanıza kadar çekin

Özellikle uzun zamandır dolaplarımızda yer edinen crop top’larla beraber mükemmel bir ikili olacak  file çoraplarınızı belinize kadar çekerek tarz olmak oldukça kolay.

2. Mom jeanlerle beraber kullanın

Instagram’da da sıklıkla karşılaştığımız şekilde file çorapları mom jeanlerin içine giyerek çaba harcamadan trende uygun ve cool gözükebilirsiniz.

3. Elbiselerle kombinlemeyi deneyin

Biraz gotik bir havayla birlikte file çoraplar baharın gelmesiyle birlikte favori elbisenizin altında da oldukça şık duracak.

4. Biraz renk katın

Siyah file çoraplar her yerde karşımıza çıksa da renkli olanlarını kullanmayı deneyerek farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

5. Yazlık ayakkabılarla kullanmayı deneyin

Artık yavaş yavaş güneşin yüzünü göstermesiyle ayakkabı dolabımızın arkasında saklanan yazlık modellere yer vermenin zamanı. Hem de file çorapla birlikte!

6. Sportif bir tarz ortaya çıkarın

Hollywood yıldızlarının ve modellerin günlük tarzlarında önemli bir yer sahibi olan spor giyim, file çoraplarla birleşince ortaya hem rahat hem cool olabileceğiniz bir görüntü çıkıyor.

7. Işıldayın

Her şeyin parıldayabildiği moda dünyasında file çorapların sade kalması mümkün mü? Taşlı modelleriyle file çoraplar gece dışarı çıkarken vazgeçilmez olmaya aday.

HAZIRLAYAN DİLRUBA KARAKÖSE