TREND Mert Güler

DENİME 4 TASARIMCI YORUMU

Zaman akıp gidiyor, her şey değişiyor, kolayca tüketiliyor ama denim yerini asla bırakmıyor.

Sabah uyanıyorsunuz, dışarı çıkmak için hazırlanıyorsunuz. Kafanızda ne giyeceğinizi düşünmediyseniz, bir gece önceden hazırlamadıysanız, en kurtarıcı parçalardan biri yine denim. Hemen altınıza denim bir pantolon geçirin, üzerine ne isterseniz giyin. Modası evveliyattan beri asla geçmeyen bu parçalar, yeni sezonda da hepimizin büyük merakla izlediği büyük moda evlerinin defilelerindeki tasarımların ana parçası olmakla beraber, diğer ana parçaları da tamamlayan bir unsur.

Victoria Beckham, bu yaz sezonu için denim pantolonları daha çok günlük tercihlerimize uygun bir yorumla sunuyor. Kot pantolon üzerinde yer alan grafik baskı ise, yazın diğer bir trendine gönderme yapıyor. Üzerine giyilen beyaz gömlek ise, gayet rahat ve minimal bir tarzı sağlıyor.

Vetements defilesinde, tasarımcısı Demna Gvasalia’da denim parçaları gayet günlük bir şekilde giymemiz için tasarlamış. Denim ceket ve pantolonun bir arada kullanılması hala bu trendin etkisini kaybetmediğinin habercisi. Fakat Demna, denim ceketin içine giydirdiği kapüşonlu sweatshirt ile salaş bir hava yaratıyor.

Saint Laurent’da karşımıza çıkan denim pantolon isederi bir üst ile kombinlenmiş. 80’lerin modern yorumu olan deri üst, gece dışarı çıkarken giyebileceğiniz bir parça. Altına aynı tatta giyebileceğiniz bir parça sizi fazla aşırıya kaçırabilir. Fakat denim durumu gayet iyi kurtarıyor.

Tasarımcı Maria Grazia Chiuri, Dior defilesinde beyaz denim pantolon üzerine tüllü bir üst giydirerek daha feminen bir çizgi yaratmış. Gözlemlediğimiz üzere, bir kot pantolon ile her tatta bir stil yaratmak mümkün.

YAZI MERT GÜLER