TREND allmagazine

BİR ÇANTA KİME YETER?

Rihanna, Ashley Olsen, Amber Heart derken ünlülerin kollarına takılan double bag trendi, yakında bizlere de dolanacak.

Uygulanması kolay ve rahat trendlerin her zaman arkasındayız. Önümüzdeki sezonlarda karşımıza çıkacak bu iki çanta taşıma hikayesi de tamamen ihtiyaçlardan doğan bir trend olsa gerek. Hatta belki de bazılarınız çantalarınızın içinde taşıdığınız küçük çantalarla bu trendi fark etmeden yıllardır uyguluyor olabilirsiniz. İşte tam da şimdi o küçük çantaları, büyüklerin içinden çıkarma zamanı!

Peki bu iki çanta nasıl kombinlenir? Bu kararı verirken büyük ve küçük çantaları, pantolon ve tişört gibi düşünebilirsiniz. Beyaz bir pantolonun üzerine ne giyersiniz mesela? Desenli bir tişört yani çanta olabilir. Ya da olmadı aynı boynunuza taktığımız fular gibi çantanızın sapına fularla bir düğüm atabilirsiniz.

Bazen küçük çantalar, bazen büyük çantalar birer kabusa dönüşebiliyor. Peki o halde neden ikisini de uzun bir gün hazırlığı için yanımıza almayalım. Düşünsenize ofise geldiniz, kocaman çantanızı masanıza bıraktınız, yemek için dışarı çıkacak ve ofise geri döneceksiniz. Hayır, tabii ki kocaman çantayı almıyorsunuz! Onu sakince yere bırakın ve minik çantanızı elinize alın. Ya da akşam bir planınız var, kocaman çantayla gitmek kesinlikle olmaz. Yanınıza ufak çantanızı alın ve ertesi gün görüşmek üzere büyük çantanıza el sallayın. Fakat unutmayın en önemli nokta şu; küçük çantanız, büyük çantanızın yanında tutacağınız için göstermeye değer olmalı.