MODA allmagazine

NEW YORK MODASINA İSTANBUL ÇIKARTMASI

Büyük elmanın en yeni gözdesi İstanbul sokakları, The Gallery Skylight Clarkson Square’deydi!

“Fashion İstanbul” modanın en büyük buluşmalarından New York Moda Haftası’nda bu sene ilk kez, resmi takvimle yer aldı. New York Fashion Week: The Shows ve Türk tasarım markalarının birlikte düzenlediği defileyi 350 kişi izledi. Defileye büyük ilgi gösteren seçkin davetli listesi New York Belediye Başkanı, Türkiye New York Başkonsolosu, Vogue Italia, Vogue Tayland, Financial Times, dünya basını, moda yazarları ve blogger’lardan oluşuyordu.

ic-gorselDefile kapsamında 2017 İlkbahar-Yaz koleksiyonlarını podyumda sergileyen Türk tasarım markaları arasında House of Ogan (Gizem Ogan Yazgan) rahat tasarımları ve vurguladığı feminenlikle sunduğu süper kontrast ile; 113 Studio (Gülfem Erdavan, Pırıl Erdavran, Alp Kemaloğlu) ilham aldıkları Western kültürünü evine başka bir açıyla getirirken ve Rus ressam Kandinsky L’Atelier Caché (Nihan Topaloğlu) ile New York’a tasarımlar ile misafir ederken yer aldı.

New York merkezli bir danışmanlık şirketi olan TORIUS LLC ve İstanbul merkezli bir moda ajansı olan, Serhat Şengül ve Yasemen Eke’ye ait Rack ile birlikte hayata geçirilen defile sonrasında koleksiyonlar, şirketin New York’taki showroom’unda satın alma görevlileriyle görüşmelere devam ediyor! Bu organizasyon ile Türk markaları ve Türk tasarımcılar için Amerika ve dünya moda endüstrisinde önemli bir kapı aralanmış oldu.