MODA ZOOM allmagazine

ROSIE ASSOULIN’İN YÜKSELİŞİ

Geçtiğimiz yıl CFDA’da Swarovski’nin ‘Kadın Giyim’ ödülünü alan Rosie Assoulin hakkında merak ettikleriniz.

all-magazine-rosie-assouline

Rosie Assoulin’in stilini “Modern retroyla, gece kıyafetleri gündüzle, doğu batıyla buluşuyor,” diye özetliyor moda dünyası. Amerikalı tasarımcı kendi ismiyle yarattığı markasıyla yaklaşık iki senedir önemli bir yükselişte. Fashion Institute of Technology’de okuduğu yıllarda mücevher tasarımcısı olan üvey annesi Roxanne Assoulin’den fazlasıyla etkilenmiş. Mezun olur olmaz kendisini Oscar de la Renta’nın yanında bulunca duyduğu heyecanı ve şaşkınlığı dün gibi hatırlıyor. Sonrasında Lanvin macerası başlıyor. Paris’teki tasarım stüdyosunda Alber Elbaz’la çalışmaya alışmak da onun için hiç kolay olmuyor! Çocukluğuna ait iki büyük hayali, iki büyük kahramanının yanında gerçeğe dönüşüyor. 2014 yılında kendi kanatlarıyla uçmaya karar verdiğinde elbette çok daha büyük bir heyecan kaplıyor içini. ‘Man Repeller’ olarak tanınan blogger Leandra Medine’nin üzerinde görülen Rosie Assoulin bluzları merak edilince marka patlıyor. Her sezon resort koleksiyonu dahil olmak üzere üç farklı koleksiyon hazırlayan tasarımcının dikkat çeken özelliği gece kıyafetlerini gündüze uyarlayabilmesi. Renk renk tafta eteklerinin her biri bunun en güzel kanıtı. Bu eteklerden birini bir gün kırmızı halıda, diğer gün sokakta görmeniz mümkün. Son olarak 2015 CFDA’da Swarovski’nin ‘Kadın Giyim’ ödülünü alan Rosie Assoulin’in ismini daha çok duyacaksınız.

all-magazine-rosie-assouline2

MAN REPELLER DESTEĞİ
‘Man Repeller’ bloğunun yazarı Leandra Medine “Kendine özgü bir stili var,” tabirinin hakkını veriyor. Vücut tipine uygun giyinmesi, aklımıza hiç gelmeyecek kombinler yaratması tam da onun işi! Üzerindeki her şeyin markasını merak eden geniş bir takipçi kitlesi var. O yüzden arka arkaya giydiği Rosie Assoulin bluzlarının bu kadar sevilmesinde onun da payı büyük elbette.

all-magazine-rosie-assouline3

İMZASI: TAFTA ETEKLER
Rosie Assoulin markasından bahsedilince genelde akla ilk gelen uzun tafta etekler oluyor. Markanın simgesi haline gelen bu renk renk eteklerin hayranları çok fazla. Gece görmeye alıştığımız bu hafif taftaları düz sandaletlerle cool ve havalı bir gündüz kombinine adapte edebilirsiniz. Zaten tasarımcının amacı da bu… Her sezon neredeyse tüm renkte hazırladığı bu eteklerin hayranlarının başında Solange Knowles ve Jemima Kirke de var.