MODA HABER Yunus Başaran

RAF SIMONS VE EASTPAK 7. KEZ…

Modaya yön veren isimleri saysak ilk 5'e kesin gireceğini düşündüğümüz bir kişi var; Raf Simons.

2017 yılında moda dünyasının en prestijli ödülü olarak bilinen, modanın Oscar’ı olarak kabul edilen CFDA kazanmış olan tasarımcı Raf Simons, Calvin Klein’ın Kreatif Direktörü olarak kariyerine devam ediyorken, kendi markasınıda unutmuyor.

2018-19 Sonbahar-Kış defilesinde tekrar tekrar aşık olduğumuz Raf Simons, defilesi için Eastpak ile yedinci kez işbirliği gerçekleştirdi. Defilede gördüğümüz parçalar gibi Raf Simons x Eastpak VII çanta koleksiyonu da Haute Couture ve sokak kültürü arasındaki çatışmayı konu edinmişti. RS Classic, RS Female, RS Organized Sling, RS Sleek Sling ve RS Coat Bag olmak üzere beş farklı ürün grubunun yer aldığı Raf Simons x Eastpak VII koleksiyonu Raf Simons’un imzası haline gelen keskin hatlı büzgülere, geometrik ceplere sahip. Ayrıca Ürün grupları içindeki Coat Bag ise ikonik trençkot hatlarından ilham alınarak yaratılmış. Çantanın önündeki trençkot kemer detayı oldukça sıradışı bir hava katmış.

Ağustos ayı itibariyle seçili Vakkorama mağazalarında yer alacak olan Raf Simons x Eastpak VII koleksiyondaki bütün çantalar, iş birliğine özel etiket ve toz torbası ile birlikte geliyor.

YAZI YUNUS BAŞARAN