MODA HABER Yunus Başaran

LES BENJAMINS’İN ANTİK DÜNYASI

Pitti Uomo'dan sonra İstanbul'da da tanıtılan Les Benjamins 2018-19 Sonbahar-Kış koleksiyonu, antik tınıları modern çizgilerle buluşturuyor.

Her yıl Floransa’da gerçekleşen Pitti Uomo Erkek Moda Haftası’na ülkemizden de bir marka davetliydi. Dünya geneli davet edilen iki markadan biri olarak 2018-19 Sonbahar-Kış koleksiyonunu sunan Les Benjamins, geçtiğimiz günlerde de özel bir davetle Ancient Skyscapers ismindeki bu koleksiyonunu İstanbullular’la da buluşturmuş oldu.

Ancient Skyscapers ay da Antik Gökdelenler gibi ilginç bir isime sahip koleksiyon, markanın kurucusu ve Kreatif Direktörü Bünyamin Aydın’ın şaşılası iç dünyasını ve tarihe olan tutkusunu yansıtıyor.

Mısır’daki Gize ve Keops piramitleri, Azteklerin Meksika ve Orta Amerika’daki Mezoamerikan piramitleri gibi devasa yapılara saygı duruşunda bulunan koleksiyon, siyah, beyaz, lacivert, indigo ve gri tonların ağırlında…

Les Benjamins, hikayeleri farklı şekillerde anlatmasıyla tanınıyor. Siz de bu hikayedeki rolünüzü çok geç olmadan bulmalısınız!

YAZI YUNUS BAŞARAN