MODA HABER allmagazine

JOURDAN DUNN’IN İLHAM KAYNAĞI KİM?

Jourdan Dunn da modellikten tasarımcılığa göz kırpanlardan. Dunn, oğlu Riley’den ilham alarak Marks&Spencer için çocuk koleksiyonu hazırladı.

Son yılların en popüler modellerinden biri olan Jourdan Dunn, aynı zamanda çocuklar için de kıyafetler tasarlamaya başladı. Modelliğin yanısıra birçok meslektaşı gibi tasarımcılığa da el atan Dunn’ın en büyük ilham kaynağı ise oğlu Riley. 5-16 yaş arası için koleksiyon tasarlayan güzel model, koleksiyonun kampanya çekimleri için altı yaşındaki oğluyla objektif karşısına geçerek poz vermeyi ihmal etmedi.

all-jourdandunn-ms

Dunn, koleksiyonu yaratırken hem oğlundan hem de Londra’nın cool tarzından ilham aldığını söyledi.   “Çocukluğumdan bu yana Marks&Spencer’la ilgili o kadar çok anım var ki. Yıllar önce annemin bana kıyafetler aldığı için marka için şimdi ben koleksiyon hazırladım. Riley ve arkadaşlarının üzerinde tasarımlarımı görmek için sabırsızlanıyorum.” Güzel modelin bu işbirliğini kabul etmesinin bir diğer sebebi ise doğduğundan bu yana hücre anemisi hastalığıyla mücadele eden oğlunun hastalığına sahip tüm dünyadaki çocuklara dikkat çekmek ve yardım sağlamak.