MODA HABER Debora Zakuto

DEREN ÖZTÜRK’ÜN GÜZELLİK SIRLARI

Cosmed markasının yaratıcısı ve satış, pazarlama müdürü Deren Öztürk'ün güzellik sırlarını öğrendik! Röportaj: Nilay Yalçınkaya

derenozturk_10

Güzellik rutininiz nasıldır?
Bir liste yaptığımda sabahtan gece yatana kadar toplamda 32 farklı ürün kullandığımı fark ettim. Bunlara gün boyunca ofiste deneme amaçlı kullandığım ürünler dahil değil. COSMED’in kendi cilt tipime ve ihtiyaçlarıma uyan tüm ürünlerini kullanıyorum. Kozmetiğin mutfağında olmak, uçsuz bucaksız bir dünyanın içine girme fırsatı sunuyor, bu nedenle kendi ürünlerimiz dışında, rakip çalışmaları için, rakip ürünleri ve AR-GE aşamasındaki ürünleri de sürekli kullanıyorum. Sağlıklı bir cildin ilk aşaması temizlik; sabah–akşam temizliği aksatmamak gerek bir de koruma çok önemli, yaz kış güneş koruyucu kullanmayı ihmal etmiyorum.

derenozturk_6

Makyaj çantanızda her daim olan ürünler hangileri?
Son dakikada ve özellikle en önemli toplantılar öncesinde çıkan sivilceler için COSMED COMPLETE BENEFIT Akne Kontrol Jel, aydınlık bir görüntü için BENEFIT That Gal aydınlatıcı primer, Guerlain Terracotta, Mac rujlarım ve dudak kalemlerim, lip balm (laboratuvardan çıkmış numuneleri kullanıyorum), Yves Saint Laurent Noir Eyeliner ve Lancome Grandiose Maskara.

deren ozturk_ser1

Güzellik ikonunuz kim? Neden?
Aslında ilham kaynağım diyebilirim; Estee Lauder. Milyon dolarlık bir kozmetik imparatorluğu yarattı, hem kendine baktı, hem de tüm kadınlara. Cosmed ile yapmaya çalıştığım tek şey kozmetik dünyasındaki tüm yenilikleri takip ederek kendi cildime sürmek isteyeceğim tüm ürünleri kadınlara sunmak. Bakımlı ve güzel olmak, sağlıklı bir ciltle ışıldamak mutluluk getiriyor bence.

cosmed_daytoday_temizleme jeli

Kışın en çok kullandığınız kozmetik ürünler neler?
Vazgeçilmezim, haftada bir, bazen iki mutlaka uygularım; COSMED DAY-TO-DAY Vanilyalı Nem Maskesi. İçinde orijinal vanilya tanecikleri var, kendiliğinden doğal bir kokusu var ve cildimin neme doyduğunu hissediyorum. Bir de çantamdan eksik olmayan COSMED SOFT El Bakım Kremi; ellerim yapış yapış olmadan, nemleniyor, çatlamıyor.

cosmed_completebenefit_matlastirici dengeleyici krem

Evde kendi uyguladığınız güzellik sırlarınız var mı?
Benim güzellik sırlarım en yeni geliştirilen etken maddeler oluyor genelde. AR-GE laboratuvarımızdan çıkmış tazecik ürünler. Son günlerde makyaj temizleme sularımızı deniyorum isimleri yerine kodlar oluyor mesela 100.85.05/04.11.15 gibi… Her ürünü önce kendimde denerim, çok keyifli bir dünya. Aktarlardan alınan yağlara, evde yapılan karışımlara inanmıyorum, çünkü aslında bu yağlar çok çok özel yöntemlerle damıtılarak elde edilmesi gereken, sertifikalı ve çok pahalıya satılması gereken yağlar. Kozmetik endüstrisi yıllarını güzellik için harcayan insanlarla dolu ve inanın bu emek aktarlarda ya da evlerimizde değil, bilimle harmanlanmış bir şekilde raflarda, ürünlerde.

cosmed_CB_temizleme jeli_46,00TL

En sevdiğiniz kozmetik ürünleri ve neden sevdiğinizi söyler misiniz?
Maskara: Lancome Grandiose, 3 özelliği birden barındırıyor ve gerçekten bugüne kadarki favori rimelim; hacim, uzunluk ve kıvırma bir arada, vaat ettiği özellikleri yerine getiren bir ürün.

Nemlendirici: COSMED COMPLETE BENEFIT Matlaştırıcı & Dengeleyici Krem. Karma – yağlı bir cilt yapım var bu nedenle bu ürün yağ dengeleyici özelliği ile favorim, gün içerisinde bile cildim, özellikle T bölgem, parlama yapmıyor.

Ruj: Mac Velvet Teddy, hayatımda ilk defa ruj bitirdim. Dudak rengi ruj arıyorsanız vazgeçilmeziniz olacak. Mac Whirl ile de kontur çekmeyi ihmal etmiyorum tabii.

Fondöten: COSMED ULTRASENSE Renk Düzenleyici CC Krem; 8 özelliği bir arada bulunduran bu ürünü kullandığım gün ayrı bir nemlendirici ya da güneş koruyucu kullanmama gerek kalmıyor. Cilt tonumla çok güzel uyum sağlıyor, hem de gözeneklerimi kapatmadan cildimin nefes almasına yardımcı oluyor.

Allık: Le Blush Crème De Chanel – 63 Revelation, yanaklarda pembe tonlarını çok seviyorum bu da tekrar tekrar kullandığım krem allığım.

Şampuan: COSMED HAIR GUARD Yenileyici Şampuan, saç dökülmesi benim için ciddi bir problemdi ve bunun sebebi de kullandığım şampuanlardı ama sülfat içermeyen bu şampuan hem saç köklerimin tıkanmasını engelliyor, hem de güçlü ve sağlıklı saçlara sahip olmama yardımcı oluyor.

Vücut bakımı ürünü: Spor benim için vazgeçilmez, sağlıklı da besleniyorum ama her spor sonrası COSMED BODY ELIXIR Anti Selülit Serum uygulamayı alışkanlık haline getirdim.

Yüz yıkama jeli: COSMED DAY-TO-DAY Temizleme Jeli, alerjen olmayan esansı ile mis gibi temizlik kokuyorum, cildimi de makyajdan, günün cildimde bıraktığı tüm kirlilikten arındırmış oluyorum.