MODA Nilay Yalçınkaya

METİN GÜRSOY’LA STİL ÜZERİNE

Moda gurusu ve marka danışmanı Metin Gürsoy, bu ay erkeklerin kadınlarda en çok beğendiği iki tarzın nasıl kullanılması gerektiğine dair ipuçları veriyor. Eğer sizin de sorularınız varsa info@all.com.tr adresine veya #metingursoyasoruyorum hashtag adresine gönderin, Metin Gürsoy yanıtlasın!

0a5e397f6d113b380bbf8f357def273a

#metingursoyasoruyorum hashtagi ile bana gelen sorular doğrultusunda bu ay erkeklerin kadınlarda beğendiği en güzel iki tarzın doğru kullanımını konu aldım. Havaların ısınmasıyla beraber yırtık jean, boyfriend ve skinny jean’leri doğru değerlendirmenin vakti geldi! Kaban ve montlarla kapadığımız jean’lerimize özgürlük vakti! Sizin için en çok beğenilen iki tarzı inceledim. Beğendiğim markalar ve ürünlerini seçip mercek altına aldım.

3868311_lookbook-sefquemado

Topuklu giymeden de şık olunabileceğini düşünüyorum, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Şık olmak için topuklu giymek şart mı?

“Ben rahatıma düşkünüm sneaker artık çok moda,” diyorsanız, skinny jean, spor ayakkabı ve tişört tam sizlik! Gün içindeki koşturmalarınızı engellemeyecek olan bu kıyafet ile hem cool hem de spor yanınızı ortaya çıkarın! Arkadaş grubunuzun rahatı ve havalısı siz olun. Neden Kate Moss yıllardır dillerden düşmüyor o zaman daha iyi anlıyorsunuz. Düşünülmeden ve fazla çaba göstermeden, rahatınızı ön plana alarak giyinin. Erkekler abartı makyaj ve kıyafetlerin yanı sıra sadeliği de tercih eder unutmayın!

LONDON, ENGLAND - MAY 21:  Olivia Palermo arriving at the Jimmy Choo party at The Ivy Chelsea Garden on May 21, 2015 in London, England.  (Photo by Neil P. Mockford/GC Images)

Topukludan gece olduğu gibi gün içindede vazgeçemiyorum ancak topukluyla hem rahat hem de şık olmak pek mümkün değil, klasik kıyafetler dışında topukluyu nasıl kombinlemeliyim?

Salaş görüntünün dışında erkeklerin asıl beğendiği boyfriend jeanleri gömlek ve stilettoyla kombinlemek en doğrusu. Stiletto gün içinde sizi çok zorlamayacak hem rahat hemde şık olmanızı sağlayacaktır. Benimde çok beğendiğim bir tarz olan bu kombinin en sevdiğim yanı her ortama uymasıdır. Arkadaşlarınızla kahve içerken kıyafetin rahat yönünü öne çıkarabilir, sahilde güzel bir restoranda yemek yerken kıyafetin şık yönünü vurgulayabilirsiniz. Bu kombinle kaliteli bir şekilde dikkat çekici olmanız çok kolay! Unutmayın kıyafet size değil siz kıyafetinize anlam katıp yönlendirmelisiniz. Bu stilin öncülerinden olan Rihanna, Jessica Alba gibi isimleri takip etmekte yarar var aslında. “Sadelik ve şıklık bir arada nasıl olur mu?,” diye düşünmeyi bırakıp tarzınızı konuşturun.

stil

Tişört, Eleven Paris, Bilstore 150 TL
Jean, Loft 129,90 TL
Ayakkabı, Christian Louboutin 485 EURO
Gömlek, Isabel Marant
Ayakkabı, Nike 110 USD