KEŞİF allmagazine

SADELİĞİN CAZİBESİ

Kia Ora markasının yaratıcıları Melis Erdoğan ve Ceylan Toplamoğlu çanta tutkularını anlatıyor.

Çanta tutkularını Kia Ora markasıyla işe çeviren iki yakın arkadaş Melis Erdoğan ve Ceylan Toplamoğlu, sofistike stilleriyle dikkat çekiyorlar.

Yeni sezonda koleksiyonunuzla bize nasıl bir hikaye anlatacaksınız?
Her zamanki gibi deriyi yine deriyle dekore ederek sade ama tekdüze olmayan parçalar yarattık. Önceki koleksiyonlarımızda çok sevilip klasikleşen modellerimizi korumaya devam ediyoruz. Bu modellerimize yeni renkler eklememizin yanı sıra üç yeni parça daha koleksiyonumuza eklendi. Süetin zengin ipeksi dokusu ve detaylardaki varlığı da sezonda ön planda yer alıyor.

all-magazine-kia-ora

Tarzınızı nasıl betimliyorsunuz?
Biz tasarımlarımızla sadeliğe yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyoruz. Sade ama sıkıcı olmayan, çarpıcı, modern ve fonksiyonel parçalar tarzımızı oluşturuyor. Amacımız kullanıcısına benzerlerinden özgün detaylarıyla ayrılan işlevsel parçalar sunmak. Bir çok kişi koleksiyonumuzda bulunan parça sayısından daha fazla parçaya sahip olduğumuzu düşünüyor. Çünkü çantalarımızda birden fazla kullanım olanağı yaratmaya çalıştık.

all-magazine-kia-ora2

Çantanın modası olur mu yoksa o zamansız bir parça mı?
Biz her zaman sadeliğin cazibesine inanıyoruz. Bir parça trend olduğu için gözü kapalı peşinden gitmek özgürlüğü kısıtlıyor. Önemli olan trendleri kendi tarzımıza göre ve yakışan şekilde yorumlayabilmek. Kadınlar hissettiğini ve istediğini giyme konusunda özgür olmalı.

Çanta tasarımında işlevsellik mi yoksa şıklık mı ön planda olmalı?
Kia Ora Design olarak ilk günden beri tasarımlarımızda hem işlevselliği hem de şıklığı bir arada sunma hedefini sürdürüyoruz. Bizler de sabah çıkıp akşama kadar hem iş hem sosyal hayatımızı iç içe yaşayan kadınlar olarak günden geceye kullanılabilecek parçalar tasarlıyoruz.

Ürünlerinize nerelerden ulaşabiliriz?
Nişantaşı’ndaki showroom’umuzdan, kiaoradesign.com, lidyana.com, 365ist.com, luksbazaar.com, hipicon.com ve auvintage.com üzerinden ulaşabilirsiniz.