KEŞİF allmagazine

MODANIN YENİ YILDIZININ GERÇEK HİKAYESİ

Gosha Rubchinskiy, sokak modası takipçilerinin radarına takılmış durumda, yakın zamanda da çıkacağa benzemiyor.

Gosha Rubchinskiy, sokak modası takipçilerinin radarına takılmış durumda, yakın zamanda da çıkacağa benzemiyor. Aynı bitmek bilmeyen 90’lar esintisi gibi. Böyle söylediğime bakmayın doksanlı yıllarda ne yazık ki kendim giyinecek kadar büyük değildim ama şimdilerde acısını çıkarıyorum!

Gosha da 28 yaşında Moskovalı, moda tasarımı, fotoğrafçılık ve film ile ilgileniyor. İlgi alanlarını nasıl birleştireceğini bilemediği bir süreçten geçerken –tanıdık gelir mi bilmem- kaykaycı arkadaşlarıyla bir yaz geçiriyor ve moda macerasının başlaması gerektiğini düşünüyor.

Sokak modasını takip ediyorsanız bloglarda ve ünlülerin üzerlerinde gördüğünüz Çin ve Rus bayraklı tişörtler Gosha’nın koleksiyonuna ait, tabii bir de Vans ile yaptığı işbirliği var. Gosha Rubchinskiy’i araştırmaya başladıktan sonra Moskova’da yaşayan ve bu kültüre yakın olduğunu bildiğim arkadaşım Irina’yı aradım. Ben heyecan içinde Gosha’dan ne kadar etkilendiğimi anlatırken sözümü keserek “Gopnik!” dedi. Bende hikayeyi size o anlatsın istedim.