KEŞİF allmagazine

MİTOLOJİNİN ÇOCUĞU GAIOS DESIGN

Gaios Design'ın yaratıcısı Dilan Sayraç “kendi şenliğimi yarattım” dediği markasıyla saç aksesuarlarında yeni bir dönem başlattı.

Bir türlü istediği saç aksesuarını bulamayınca en sonunda kendi tasarlamaya karar veren Dilan Sayraç, “mitolojinin çocuğu” olarak adlandırdığı Gaios Design serüvenini all.com.tr takipçileri için anlatıyor.

Gaios Design nasıl ortaya çıktı?

Aslında ihtiyacım sonucu doğdu. Saç aksesuarı takmayı çok sevsem de bir türlü istediğimi bulamıyordum ben de bunu işe dönüştürdüm. Üretme isteğini ihtiyaçla harmanlayıp buna verilen emek sonucu doğan mitolojinin çocuğu Gaios.

İsim olarak neden Gaios?

Saç aksesuarları bana hep Helenistik dönemi çağrıştırır, bende mitolojik isimlerin içinden bilinmeyen anlamına gelen Gaios’u seçtim. Çünkü ülkemizde saç aksesuarı takma alışkanlığı pek yoktu.

photo 2-2Tasarımlarınızı yaparken nelerden ilham alıyorsunuz?

Aslında ben kendimi romantik olarak hiçbir zaman tanımlayamadım ama sanırım aksesuarlarımda hep romantizm var. Göstermediğim gizli kalmış romantik yanım onlar. 1920’lerin romantik kadınları, 1970’lerin özgür ruhları benim için hep ilham kaynağı.

Koleksiyonlarınızın içeriğinden bahseder misiniz?

Geniş bir skalamız var, amaç saç aksesuarını hayatın her alanına taşımak. Yemek yaparken takılabilecek şık bandanalardan, en özel gecenizde sizi tamamlayacak o özel parçaya kadar ucu bucağı olmayan bir aksesuar çılgınlığımız var.

En çok hangi tasarımlarınıza rağbet var?

Aslında sınırlamak doğru olmaz çünkü hepsine farklı yaş gruplarından yine farklı okazyonlar için rağbet oluyor. Telli bandanalarımızla çok bütünleştik özellikle yaz ayları Gaios’un meyveli bandanalarına çok talep var.

Sizin favoriniz hangisi?

Aralarından seçim yapmak çok zor ama belki şu an düğün sezonunda olmamızdan dolayı biraz daha parıltılı aksesuarlar üzerine yoğunlaşıyorum.

Gaios ürünlerini takan ünlü isimler var mı?

Demet Akalın, İvana Sert, Doğa Rutkay, Deniz Marşan, Ezgi Mola, Sıla, Atiye, Deniz Akkaya Gaios’u tercih eden ünlü isimler arasında.

Hollywood yıldızlarından kimin üzerinde tasarımlarınızı görmek istersiniz?

Gwyneth Paltrow ve Penelope Cruz’da görmek beni çok mutlu ederdi.

Geleceğe yönelik projeleriniz neler?

Gaios’u daha ulaşılabilir hale getirip kendi mağazalarımı açmak.

Çiçeklerde favori renkleriniz neler?

Pastel tonlarının hepsi.

Bir tasarımı ne kadar sürede hazırlıyorsunuz?

Bu tasarımdan tasarıma değişen bir süreç. Bazen bir günde bitebiliyorken bazen de kalıpları hazırlanan ürünlerin süresi bir ayı geçebiliyor.

Ürünlerinize nerelerden ulaşabilirler?

Moda’daki showroomumuzda hem tanışma hem de tüm ürünlerimize ulaşma ve özel sipariş alma şansımız oluyor. Ayrıca gaios.co’dan da sipariş alabiliyoruz. Bunun yanı sıra Vakkorama mağazaları, Akmerkez Mutlu Mikrop, Çeşme Burcu Tandoğan, Bursa Homelike Butik, EllaDubai ve 365 İst’ten Gaios ürünlerini temin edebilirler.