KEŞİF allmagazine

LES NEREIDES’IN İLK MAĞAZASI NİŞANTAŞI’NDA

Ünlü Fransız aksesuar markası Les Nereides Paris, Türkiye’deki ilk mağazasını Nişantaşı’nda açtı. Yasemin Pakova markayı anlatıyor.

Zarif çizgileri ve uyumlu renkleriyle dikkatleri üzerine çeken Les Nereides Paris ilk mağazasını Nişantaşı’nda açtı. Çiçekleri ve renkleri koleksiyonlarında farklı şekillerde kullanmasıyla bilinen markayı Türkiye’ye getiren Yasemin Pakova, Les Nereides’in çeşitli seyahat rotalarından ilham aldığını dile getiriyor.

all-magazine-les-nereides2

Les Néréides Paris markasıyla nasıl tanıştınız?
Paris seyahatlerimden birinde Galeries Lafayette’de Les Néréides Paris markasının birbirinden farklı tasarımları dikkatimi çekti. İlhamın aşk, doğa, müzik ve sanat olup aksesuarlara en güzel şekliyle yansıması ve butiğin kendine has, insanı çeken atmosferi bu markanın İstanbul için doğru ve gerekli olan bir marka olduğunu kolayca öngörmemi sağladı. İstanbul’a döndüğümde markayı detaylı olarak araştırdım. Ardından iletişime geçip Türkiye’ye getirmek için sahipleriyle görüştüm.

Markanın tarzını nasıl özetleyebilirsiniz?
35 yıllık bir marka olan Les Néréides Paris’in tarzı romantik ve zarif. Markanın tasarımları vahşi ve hayalperest çizgileri de içinde barındırıyor. Baykuş da var balerin de… Aksesuarların yapımında yarı değerli taşlar kullanılıyor.

Les Néréides Paris’in sezonunda  bizi nasıl bir hikaye bekliyor?
Bordo, saks mavisi, yeşil, bal rengi ve tabii ki siyah bu kışın renkleri olacak. Hikaye yine doğadan… Çiçeklerin, böceklerin kullanılacağı yeni kış renklerinden oluşan daha gizemli, biraz vahşi ama her zaman romantik ve şiirsel tavrını koruyan harika bir koleksiyon. Panter figürü bir sanat tablosu gibi aksesuarlarda yer alıyor. Boyut olarak iri ama oldukça zarif bir şekilde el işçiliği olan kolyeler kışın tam kazaklarla kombinlenecek ve şıklığınızı tamamlayacak cinsten.

all-magazine-les-nereides

Takı bizi daha mutlu hale getirmeyi başarıyor mu sizce?
Kesinlikle ikisi arasında kuvvetli bir bağ var.  Taktığımız takılar ne kadar neşeli, tarzımıza uygun, doğru parçalarsa o kadar benimsiyoruz. Bizimle bir bütün oluyorlar. Üzerimizdeki aksesuarın renkleri, kullanılan materyalin tenimizle uyumu da mutlu etmeye yardımcı oluyor. 

Size göre takıyı en iyi taşıyan ve kombinleyen ünlüler kimler?
Başta tabii ki İngiltere Kraliçesi Elizabeth, Monica Belluci ve Naomi Watts’ın mücevheri iyi taşıdıklarını düşünüyorum.

Ürünlerinize nerelerden ulaşabiliriz?
Les Néréides Paris’e, Nişantaşı’nda bulunan mağazasından ulaşabilirsiniz.