KEŞİF allmagazine

KARAKÖY’DE BİR SADEKAR

Kapalı Çarşı'da sadekar olarak çalışan Manuk Durmazgüler'in Karaköy'de açtığı Manuk's Workshop'u bir kenara not edin.

Manuk’s Workshop’un yaratıcısı Manuk Durmazgüler’in Kapalı Çarşı’da başlayan mesleki serüven günümüzde Karaköy’de devam ediyor.

Manuk’s Workshop’u hiç bilmeyen birine onu nasıl anlatırsınız?
Manuk’s Workshop’un en önemli özelliği hep küçük ve şık takılar üretmemiz. Çok büyük takılar yok tasarımlarımız arasında. Mottomuz da ‘Herkes altın ve pırlanta ürün takmalı’ düşüncesi üzerine kurulu. Takı sevenlerin bijuteriye dünya kadar harcama yapmalarına gerek yok. Manuk’s Workshop’ta her kesime ve bütçeye uygun tasarımlar var.

all-magazine-manuks-workshop

Tasarımlarınızı yaparken nasıl bir kadın hayal ediyorsunuz?
Üzerindeki tek takıyı bile havalı gösteren, onu çok iyi taşıyan kadınlar vardır. Ben de böyle kendi tarzını yaratıp onu yansıtabilen kadınları hayal ediyorum. Bu, plazada çalışan şık bir iş kadını da olabilir, Karaköy’de bir kafede oturan bohem de…

En sevdiğiniz taş hangisi?
Ham elmas kullanmaya bayılıyorum. Geçmişten bu yana pırlanta ve elmas bizlere ‘kusursuzluk’ simgesi olarak tanıtıldı. Ancak ham elmasın doğal şekli ve içindeki oluşumları beni cezbediyor.

Sezonda aksesuarlar en çok hangi trendlerin etkisi altında olacak?
Son iki üç yılın yükselen trendi earcuff ve earjacket’ler, etkisini kaybetmeden tekrar yerini alacak.

all-magazine-manuks-workshop2

Takıları bir kadının karakteri hakkında çok şey söyler mi?
Kesinlikle söyler, hatta kendisi istemezse bile söyler. Tek kelime bile etmeye gerek kalmadan takılar kişiyi anlatır aslında. Kimi insan mutsuzken bir şeyler takmak istemez, kimi mutsuzluğunu örtmek için takıp takıştırır. Bunu da anlayabilmek size kalmış.

Tasarımlarınıza nerelerden ulaşabiliriz?
Karaköy’de bulunan mağazamızdan ve shop.manuksworkshop.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.