KEŞİF allmagazine

#ALLPEOPLE

İlham verici bir ALL kişisi daha! Yönetmen Ali Ata Akel Endonezya’da bulutların üzerinden sesleniyor.

Screen Shot 2016-07-05 at 11.08.01Biz giderek aile üyelerimizi genişletiyoruz ve bu arada sizi de her hafta bir ALL dostuyla tanıştırıyoruz. Ali Ata Akel bu sorulara cevap verdiğinde, Endonezya’da bulutların üzerindeydi. Kutsal dağ Mount Rinjani’den bir dostumuzun selamı var!

Top listende kimler var?

Klip yönetmeni David Wilson takip etmekten keyif aldığım insanlardan biri. Animasyon, film gibi karışık teknikler kullanarak ortaya çıkardığı işleri seviyorum. İlk günden itibaren her klipte yeni bir şey denemeye cesaret edişinden çok şey öğreniyorum. Bir de Werner Herzog’un yarattığı atmosferi ve fantastik bir hikaye anlatıcısı oluşu da hayal dünyamı besliyor.

Yaratım sürecini birkaç kelimeyle anlatmanı istesek nasıl özetlersin?

Karanlıkta gördüklerim, ışıklar, yansımalar, şehir ve şehir insanları.

Senin için Instagram bir ilham kaynağı olabilir mi?

Instagram’a pek zaman ayırmıyorum, ilham almak için sanırım fazla ‘’an’’ odaklı bir platform ve anlık bilgiler benim kafamda yer etmiyor. Daha çok sıkıldığımda çoğu insanda da olduğu gibi el alışkanlığı, telefonu alıp birilerinin hesabını karıştırmak için kullanıyorum. Bu bazen arkadaşlarım da olabiliyor bazen çok alakasız birisi de. Ama bir tavsiye, en son @goatsofanarchy hesabında gezindim, baya komikti.