MODA Debora Zakuto

KENDALL’IN PODYUM ZAFERİ

Podyumların kraliçesi, moda dünyasının en son gözdesi, ünlü markaların peşinden koştuğu Kendall Jenner bizim de radarımızda! Hazırlayan İpek Özcan

Chanel : Runway - Paris Fashion Week - Haute Couture S/S 2015

Kimine göre küçük sayılabilecek bir yaşta… 19 yaşında olmasına rağmen sosyal medyada 25 milyondan fazla takipçisi var Kendall Jenner’ın. Moda dünyasında da onu bilmeyen kalmadı… “Keeping Up With The Kardashians” programıyla karşımıza çıktığında henüz 11 yaşındaydı. Bir televizyon fenomeni olarak gösterilen Kim Kardashian’ın üvey kardeşi olan Kendall televizyondan podyumlara çok hızlı bir geçiş yaptı ve gerçek anlamda ‘podyumlarda fırtına gibi esti’. Geçtiğimiz sene New York, Paris, Londra’daki defilelerin yıldızıydı Kendall. Küçük kız kardeşi Kylie’yle kurdukları markanın da tasarımcısı olan yıldızın, sosyal medyadaki takipçi sayısının kısa sürede ciddi bir seviyeye ulaşması da büyük bir başarı.

Chanel - Runway RTW - Spring 2015 - Paris Fashion Week

Londra Moda Haftası’ndaki çığlıkları ve alkış seslerini duyanlar, bu coşkunun sebebinin Kate Moss olduğunu düşünseler de yanıldıklarını çok kısa sürede anladılar. Bir kare alabilmek için birbiriyle yarışan fotoğrafçıların hedefi Kendall’dı. Attığı her adımı takip eden bir hayran kitlesi ve kusursuz bir görünüm onu “it girl” yapacak en doğru kombinasyondu.

Donna Karan New York 30th Anniversary - Runway - Mercedes-Benz Fashion Week Spring 2015

Onu sadece podyumlardan tanıyan moda dünyasının ünlü isimleri Kendall’ın Kardashian’larla olan ilişkisini duyunca oldukça şaşırıyor. Mükemmel bir vucüda sahip olmasına ve bu kadar çok beğenilmesine rağmen alçak gönüllüğü elden bırakmayan model iş etiğiyle de alkış topluyor. Eylül ayındaki İlkbahar/Yaz 2015 moda haftasında Dolce&Gabbana’nın, Chanel’in, DVF’in, Tommy Hilfiger’ın, Pucci’nin, Fendi’nin ve Givenchy’nin defilesinde boy gösteren Kendall’ın neden bu kadar ünlü ve başarılı olduğunu merak edenler onu podyumda görünce akıllarındaki soruyu da unutmuş oldular!