MODA Debora Zakuto

FÖTR ŞAPKA GİYMENİN 6 YOLU

Fötr şapkanın popüleritesi 1890'lı yılları işaret ediyor. O yıllarda o kadar çok patladı ki, artık bir cazibe kodu haline geldi. Altına ne giydiğiniz hiç önemli değil. İster bir elbise, isterseniz de jean ile giyebilirsiniz. Fötr şapka her ikisiylede uyum sağlayacaktır. Fötr şapkayı kullanma önerilerine bir göz atın deriz! Hazırlayan: Polen Müge Korkmaz Hazırlayan: Polen Müge Korkmaz

annex-dietrich-marlene_nrfpt_02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marlene Dietrich filmlerde giydiği maskulen kostümlerle oldukça popüler olmuştu. O, bu akımın ilk kullanıcılarından. Siz de bu ikon yıldız gibi fötr şapkanızla kullandığınız kombininize papyon ekleyerek, old school Hollywood havasını yakalayabilirsiniz.

NEW YORK, NY - FEBRUARY 13:  A model walks the runway at the Mark And Estel fashion show during Mercedes-Benz Fashion Week Fall 2015 at The Salon at Lincoln Center on February 13, 2015 in New York City.  (Photo by Frazer Harrison/Getty Images for Mercedes-Benz Fashion Week)

Çoğu markanın podyumlarında gördüğümüz stiller, artık cesaretle sokaklara taşınıyor. Fötr şapkayı her parçayla rahatça kullanabileceğiniz gibi, mini elbiseyle kullanıp şaşırtıcı bir etki yaratabilirsiniz. Feminen ve maskulenin birleşiminden doğan etkileyici güç kafaları karıştırıp, size harika bir görüntü kazandıracak. Mark and Estel de bunlardan biri.

NEW YORK, NY - FEBRUARY 19:  A model walks the runway at the Ralph Lauren fashion show during Mercedes-Benz Fashion Week Fall 2015 at Skylight Clarkson SQ. on February 19, 2015 in New York City.  (Photo by Neilson Barnard/Getty Images for Mercedes-Benz Fashion Week)

Takım elbise fötr şapkanın her zaman hakkını verir! Zaten sezonun son trendi olan takımlar uzun bir süre bizlerle olacağa benziyor. Fırsat bu fırsat üzerine bir de fötr şapka eklesek? Not: Altına bir stiletto tercih ederseniz feminen görüntüyü daha güçlü hale getirebilirsiniz. Ralp Lauren’den ilham alın.

BOSS-Orange-Fall-Winter-2015-Ad-Campaign03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fötr şapka öyle bir geri döndü ki markaların kampanya fotoğraflarında bile baş rolü aldı. Bir jean, deri ceket ve fötr şapka ile sokağı ateşe verebilirsiniz. Deri ceketinizle birlikte kullandığınız fötr şapkanızın bandı deri olursa kombine minik bir hava katmış olabilirsiniz.

Cameron-Diaz-Fedora

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şapkanıza renk katın! Fötr şapka diye illa koyu renk tercih edenler oluyor veya önümüz kış diye koyulara bürüenler de oluyor. Bu hataya düşmeyin kışınızı bahara çevirin. Rengarenk fötr şapkalar seçerek soğuk havalarda ışıldayabilirsiniz. Örneğin simsiyah bir kombin yaptıysanız, ünlü oyuncu Cameron Diaz gibi, renkli bir şapkayla kıyafetinizi hareketlendirebilirsiniz.

Binx Walton shot by Devyn Galindo for Urban Outfitters Western Collection

Jean gömlekler ile ilgili her defasında bol bol konuşuyoruz. Fötr şapka ve jean gömlek birleşimi mi? Hele bir de üzerine bol bir hırka giyilirse mükemmel bir sokak stili oluşturabilir. Malum önümüz kış, bu kombin tam da mevsime göre olacak!