DEFİLE Debora Zakuto

JAPONYA SOKAK KÜLTÜRÜ

Rihanna, Puma için hazırladığı Fenty Puma 2016-2017 Sonbahar/Kış koleksiyonunu New York'ta tanıttı.

Geçtiğimiz yıl Puma’nın marka elçisi ve yaratıcı direktörü olarak göreve başlayan Rihanna, merakla beklenen ilk koleksiyonunu New York Moda Haftası kapsamında tanıttı. Fenty Puma by Rihanna’nın 2016-2017 Sonbahar/Kış koleksiyonunda Japonya sokak kültürünü kendine özgü karanlık fakat gösterişli bir tarzla birleştiren Rihanna bu yeni projesi için “Bu koleksiyon sadece beni ya da nasıl giyindiğimi temsil etmiyor, aynı zamanda PUMA ile yaratmak istediklerimin de sınırlarını zorluyor” açıklamasını yapıyor ve ekliyor:

all-magazine-fentybypuma-rihanna2

“PUMA’yı tahmin edilemeyen ve beklenmeyen bir noktaya götürmek istedim, bu da içinde Japon sokak kültürünün akıldan çıkmayan bir ters köşesiydi. Tüm dokular ve siluetlerle oynadım, kullandığımız tüm kumaşlar lüks. Gelenekseli, kendi yöntemimle yeniden yorumladım. Bu koleksiyonu hem moda dünyasıyla hem de kendi fanlarımla paylaşmak için sabırsızlanıyorum”.

NEW YORK, NY - FEBRUARY 12: Rihanna walks the runway at the FENTY PUMA by Rihanna AW16 Collection during Fall 2016 New York Fashion Week at 23 Wall Street on February 12, 2016 in New York City. (Photo by JP Yim/Getty Images for FENTY PUMA)