DEFİLE Debora Zakuto

BEYAZ GECELER

Cengiz Abazoğlu'nun adL'ye özel koleksiyon: White Line.

Cengiz Abazoğlu ile adL işbirliği hızla devam ediyor. Ünlü tasarımcının marka için hazırladığı White Line’ın 2016 İlkbahar/Yaz koleksiyonu geçtiğimiz hafta çok özel bir davetle tanıtıldı. Çağla Şikel, Özge Ulusoy gibi modellerin podyumda boy gösterdiği defilede Sıla sahne alarak tüm misafirleri şaşırdı.

all-magazine-adl-cengiz2

Modern ve dinamik olduğu kadar romantik unsurlarında öne çıktığı koleksiyonun temelinde, özgüveni yüksek bir kadın silüeti yatıyor. Siyah ve Beyaz kombinasyonunun öne çıktığı tasarımlarda sarı, turuncu, yeşil, mavi gibi sıcak yaz renkleri, rahat kesimli pantolonlar, tulumlar ve hacimli eteklerle buluşuyor. Başarıyla biraraya getirilen geometrik desenler, leopar desenler, sexy ve modern kadının kimliğini güçlendiriyor. 147 parçayla farklı kombinler, adL’nin yenilikçi ve genç ruhuna vurgu yapıyor.

all-magazine-adl-cengiz

Abazoğlu hazırladığı bu koleksiyonu ‘‘Modern hayatın futuristik yöndeki değişimi ve diğer taraftan bir kadının en doğal duygusal gereksinimi olan romantizm ihtiyacı, koleksiyonun yaratım sürecinde bana rehberlik etti. Kadınların iç dünyasını kıyafetlerinden anlarız, bu yüzden onlara özgüvenlerini güçlendirecek çok fazla seçeneği barındıran bir koleksiyon hazırladık. Bu sezonda da Cengiz Abazoğlu tasarım kodlarını, adL hazır giyim koleksiyonuna başarı ile yansıtmaya çalıştım.” diyerek açıklıyor.